reklama

Na pešej zóne zazneje jazz, funky, pop, ale aj africké bubny a folklór

Leto na korze prinieslo už viac ako štyridsať vystúpení plných spevu, tanca, hudby a hereckých výkonov.

Seriál večerných vystúpení na pešej zóne pokračuje aj počas tohto týždňa. Tu je kompletný program.

V pondelok si budete môcť vychutnať spracovanie známych jazzových a popových piesní v podaní Stanislava Počajiho, ktorý je neodmysliteľnou postavou slovenskej jazzovej scény.

korzo

Ilustračné foto

Centrum Trnavy ožije v utorok vďaka kapele Jamadan tradičnou západoafrickou hudbou plnou energie a interakcie s publikom. Kapela spája nadšencov afrického bubnovania a rytmov a predvedie hru na hlboké basové bubny, djembe, balafon, štrbinový bubon a rozličné drobné perkusie.

Streda bude patriť charizmatickému muzikantovi, spevákovi a dramaturgovi Martinovi Geišbergovi a živelný Peter Adamov, ktorého najčastejšie uvidíte s gitarou, klávesom, perkusiou či píšťalou, nás poteší svojou hudbou na pešej zóne vo štvrtok.

V piatok, sobotu a nedeľu sa už po trinástykrát otvoria symbolické trnavské brány dokorán folklóru.

Ľudové tradície v podobe krojov, piesní a tancov nielen z trnavského regiónu, ale aj z celého Slovenska, krajín Vyšehradskej štvorky a partnerských miest ovládnu historické centrum Trnavy a mestský amfiteáter na medzinárodnom festivale folklórnych súborov Trnavská brána 2014.

LETO NA KORZE od 11. do 17. augusta:

11. augusta o 19.30 h
STANISLAV POČAJI – sólo
Spracovania známych piesní z jazzového i popového „spevníka“ v podaní sólovej akustickej gitary. Inšpirované hudbou Cheta Atkinsa, Tommyho Emmanuela a ďalších majstrov tohto štýlu

12. augusta o 19.30 h
JAMADAN
tradičná západoafrická hudba – africké bubny djembe, basové bubny, balafón (africký xylofón), spevy, perkusie. Energická šou, interakcia s publikom a bohaté aranžmány

13. augusta o 19.30 h
MARTIN GEIŠBERG
Koncert talentovaného muzikanta, speváka, dramaturga Martina Geišberga

14. augusta o 19.30 h
PETER ADAMOV AND FRIENDS
jazz standards, pop tunes, classics, bossanova, samba, swing, rap, funky, hip-hop, soul, folk, beatbox

15., 16. a 17. augusta
TRNAVSKÁ BRÁNA – viac info a program na www.trnavskabrana.sk

Ulož ako PDF
Napísal 11. augusta 2014 7:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.