reklama

Ružindol po druhýkrát privíta festival medzinárodných kuchýň

Obyvatelia obce Ružindol pri Trnave pripravia jedlá z rôznych svetových krajín na 2. ročníku lokálneho podujatia v sobotu 2. septembra 2023.

Festival medzinárodných kuchýň sa začne o 17:00 h. na verejnom priestranstve za kultúrnym domom. Návštevníci si budú môcť pochutiť na rôznych zahraničných špecialitách, ktoré pripravia obyvatelia s pôvodom z rôznych krajín a ukážu umenie z ich medzinárodných kuchýň.

„Po úspechu vlaňajšej akcie sme sa rozhodli medzinárodnú kuchyňu opäť priniesť do Ružindola. Pôvodne plánované komunitné podujatie sa behom pár hodín zmenilo na akciu, ktorá prilákala ľudí zo širokého okolia. V našej obci žije desať rôznych národností, ktorých zástupcovia v sobotu ponúknu návštevníkom tradičné jedlá svojej kuchyne,“ uviedol Peter Galanský, starosta obce Ružindol.

FOTO: Peter a Veronika

Festival ponúkne oveľa viac ako len kulinárske umenie. Okrem bohatej palety exotických jedál sa návštevníci budú môcť dozvedieť príbehy o miestach, z ktorých pochádzajú už terajší obyvatelia Ružindola, a tak spoznať ich kultúrne dedičstvo.

„Jedlo je asi jediná univerzálna vec, ktorá má silu spájať všetkých ľudí bez ohľadu na kultúru,“ dodal Peter Galanský.

Hodovanie počas prvého septembrového víkendu doplnia aj degustácie vín od tamojších vinárov a o kultúrny program sa postará Peter Leto. Vstup je pre všetkých voľný.

Viac informácií o podujatí na stránke obce: https://www.ruzindol.sk/obcan/aktuality/pozvanka-na-festival-medzinarodnych-kuchyn-1945sk.html.

Ulož ako PDF
Napísal 29. augusta 2023 22:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.