reklama

V Trnave ponúknu prácu desiatky medzinárodných firiem

Druhý ročník pracovného veľtrhu Práca a Kariéra, ktorý sa uskutoční v trnavskom hoteli Holiday Inn v dňoch 20. a 21. októbra, napomôže aktivite na pracovnom trhu v regióne západného Slovenska. Kým úspešné spoločnosti z rozličných oblastí priemyslu budú hľadať nových zamestnancov, uchádzači o prácu sa tu môžu naučiť, ako napísať profesionálny životopis a ako sa presadiť medzi konkurenciou. Súčasne prebiehajúca výstava Podnikanie a Franchising, ktorá sa uskutoční po prvý raz, predstaví možnosti i nástrahy podnikania.

Etablované spoločnosti z oblasti strojárstva, telekomunikácií, vzdelávania, automobilového priemyslu, bankového sektora, poisťovníctva, logistiky alebo daňového poradenstva budú na veľtrhu Práca a Kariéra v Trnave hľadať nových zamestnancov. Medzi vystavovateľmi sa predstavia firmy ako ZF Slovakia, Boge, www.fullindustry.com, SWAN, PSA Peugeot Citroën, Accenture, Železnice SR, ISTP, MetLife, Prvá stavebná sporiteľňa, Datalogic, Metal Design, Magna Slovteca, Slovenské elektrárne, Streit, PricewaterhouseCoopers, či Amazon.

„V tomto roku budú pripravené aj pracovné ponuky pre opatrovateľky do štátov Európskej únie alebo pracovné ponuky do zahraničia pre študentov. Medzi nové spoločnosti, ktoré sa na veľtrhu Práca a Kariéra predstavia, patria spoločnosti Dell, Home Credit, Maccaferri, Slovenské elektrárne, NN Životná poisťovňa, Faurecia, Antolin Trnava, InJoy či Promedica 24,“ spresnil Miroslav Koleník zo spoločnosti ConsultSK, ktorá je organizátorom pracovného veľtrhu.

pak
Premiérový veľtrh navštívilo vlani niekoľko tisíc záujemcov o prácu

Návštevníci, ktorí si hľadajú prácu alebo majú záujem zmeniť zamestnanie, sa tak môžu o pracovných pozíciách dozvedieť priamo od zástupcov spoločností. Rovnako sú pripravené prednášky a worskopy plné užitočných informácií o tom, ako sa pripraviť na pracovný pohovor, ako zvládnuť pohovor v anglickom jazyku alebo sa dozvedieť o platových ohodnotenia v rôznych typoch zamestnania.

„Pre uchádzačov o zamestnanie sme pripravili možnosť priamo na veľtrhu Práca a Kariéra konzultovať svoje životopisy s personalistami a všetci uchádzači o prácu v priemysle a stavebníctve si budú môcť vytvoriť online profesijný profil na pracovnom portáli pre špecialistov,“ uviedol Marek Uškrt, manažér pracovného portálu www.fullindustry.com, ktorý sa špecializuje na odborné pozície v priemysle a stavebníctve.

Súbežne s pracovným veľtrhom bude v priestoroch hotela Holiday Inn prebiehať aj výstava Podnikanie a Franchising, ktorá ponúkne možnosti na podnikanie pre začínajúcich aj existujúcich podnikateľov a poskytne informácie o výhodách a fungovaní podnikania na báze franšízy. „Na veľtrhu sa budú prezentovať slovenské a medzinárodné spoločnosti, ktoré ponúkajú viacero typov obchodnej spolupráce. Výstava Podnikanie a Franchising je určená pre tých, ktorí chcu začať podnikať, prípadne zmeniť alebo rozšíriť svoje podnikateľské aktivity,“ priblížil Igor Holéczy z organizačného výboru spoločnosti ConsultSK.

Sprievodný program bude zameraný na rôzne aspekty podnikania – možnosti získania finančných prostriedkov na podnikanie, konzultácie o podnikateľstvom zámere, budovanie značky, internetový marketing či podnikateľské vzdelávanie.

Startupisti a ambiciózni podnikatelia si môžu vypočuť príbeh Tamary Osaďanovej, E-ženy rok 2013 a zakladateľky zážitkovej donáškovej služby Bruncher.sk, ktorá vybudovala firmu počas rodičovskej dovolenky a momentálne prináša podnikateľskú príležitosť do Trnavy, Nitry a Trenčína, kde hľadá spolupracovníkov na rozbeh novovznikajúcich pobočiek.

Spoločnosť Consult SK Slovakia organizuje veľtrh Práca a Kariéra 2015 v spolupráci s Úradom práce v Trnave. Partnerom oboch podujatí je mesto Trnava.

Vstup na obe výstavy je bezplatný. Podrobnejšie informácie o oboch podujatiach môžete získať na webovej stránke www.vystavytrnava.sk.

pak2015-pl

Ulož ako PDF
Napísal 8. októbra 2015 13:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.