reklama

Aj automobilky budú v Trnave hľadať ľudí

Pracovný veľtrh Práca a Kariéra pod záštitou generálneho partnera ZF Slovakia, a.s., ktorého druhý ročník sa uskutoční už 20. a 21. októbra v Trnave, bude hľadať zamestnancov aj do automobilového sektora. Táto oblasť slovenského priemyslu vytvára 12 % HDP, dáva prácu viac ako 9 % populácie a v regióne Trnava patrí medzi popredných zamestnávateľov. Akým HR výzvam čelí ´automotive´ sektor dnes, pred príchodom ďalšej automobilky na slovenský trh?

Výroba automobilov má v Trnave viac ako 50-ročnú históriu a pre región zabezpečuje prácu tisíckam ľudí, či už v závode PSA Peugeot Citroën alebo prostredníctvom dodávateľských a subdodávateľských firiem. Výrobné závody spoločnosti ZF Slovakia poskytujú v Trnave približne 1 200 pracovných miest a patria medzi najväčších zamestnávateľov v regióne.

„Napriek tomu, že mladí ľudia prichádzajú do kontaktu s autami vo veľmi mladom veku, nemajú veľa informácií o fungovaní automobilového priemyslu. Ponúkame im príležitosti, ako sú stáže či spoluprácu na diplomových prácach, aby získali prehľad. Vo všeobecnosti najmä mladí inžinieri majú veľký záujem pracovať v automobilovom priemysle,“ hovorí Sabine Karcher, vedúca personálneho oddelenia spoločnosti ZF Slovakia, ktorá je generálnym partnerom trnavského veľtrhu Práca a Kariéra.

praca-kariera

Ilustračné foto

Automobilový priemysel je špecifický v otázkach personalistiky, kľúčovými faktormi sú kvalifikácia zamestnancov a ich udržanie. Rozhodujú aj konkurencieschopné benefity a podmienky.

„Automobilový priemysel je jedinečný tým, že je sofistikovaný. Dávno neplatí, že sme montážnou dielňou Európy. Ten, kto bol v automobilkách a u subdodávateľov vie, že vyrábame sofistikované produkty na pracoviskách, ktoré sú vybavené špičkovou technológiou. Z tohto hľadiska potrebujeme naozaj kvalifikovanú pracovnú silu. To znamená ľudí, ktorí sú dostatočne pripravení pracovať s týmito technológiami na jednej strane a na strane druhej na stredných či vysokých školách okrem vedomostí sprostredkovať našim absolventom škôl aj schopnosti a zručnosti, akými sú napríklad disciplína, poriadok, vytrvalosť, iniciatíva,“ vysvetľuje Jaroslav Holeček, výkonný viceprezident Zväzu automobilového priemyslu SR.

Rast a rozvoj v oblasti automobilového sektora ohrozuje aktuálne aj nedostatok ľudí.

„Počet firiem, ktoré si z limitovaného počtu zamestnancov chcú uchmatnúť podiel, je veľa. Problém ako a kde získať kvalitných zamestnancov rieši každá spoločnosť, ktorá má v biznis pláne potenciál rastu. Možnosť výberu by mala preto znamenať možnosť vybrať si kvalitu. A práve o to by sme sa mali všetci spoločne usilovať – o kvalitu produktov, vzťahov na pracovisku, o kvalitu zamestnancov i kvalitu vzdelávania študentov,“ hodnotí Zuzana Boorová z personálneho oddelenia spoločnosti Boge Elastmetall Slovakia, hlavného partnera pracovného veľtrhu.

Témy kvality zamestnancov, možností ich hľadania, aj ponuky konkrétnych pracovných pozícií poskytne veľtrh Práca a Kariéra v hoteli Holiday Inn v Trnave v dňoch 20. a 21. októbra 2015, kde sa predstavia najväčší zamestnávatelia z automotive segmentu trnavského regiónu. Vstup na podujatie je bezplatný.

Viac informácií o pracovnom veľtrhu a súbežnej výstave Podnikanie a Franchising, ktorá predstaví podnikateľom atraktívne možnosti obchodnej spolupráce, sa môžete dozvedieť na www.vystavytrnava.sk.

Spoločnosť ConsultSK Slovakia organizuje veľtrh Práca a Kariéra 2015 v spolupráci s úradom práce v Trnave. Výstava Podnikanie a Franchising je organizovaná v spolupráci so Slovenskou obchodnou a priemyselnou komorou. Partnerom oboch podujatí je mesto Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 15. októbra 2015 19:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.