reklama

Veľtrh Práca a kariéra v Trnave: 40 firiem ponúkne viac ako 1000 pracovných miest aj rady profesionálov

V Trnave sa uskutoční prvý veľtrh pracovných príležitostí Práca a kariéra 2014. V priestoroch hotela Holiday Inn bude 21. a 22. októbra prezentovať svoje ponuky viac ako 40 vystavovateľov z mnohých oblastí pracovného trhu, ktorí predstavia cez voľných 1000 pracovných pozícií.

Podľa slov organizátorov podujatia Igora Holéczyho a Miroslava Koleníka veľtrh ponúkne návštevníkom stovky voľných pracovných pozícií v oblasti automobilového priemyslu, strojárenstva, elektrotechniky, vzdelávania, služieb, bankovníctva, poisťovníctva, poradenských služieb a ďalších.

“Počet vystavovateľov z radov zamestnávateľov stále nie je ukončený. Už dnes sa číslo firem, a inšitúcií, ktoré ponúknu na veľtrhu prácu, vyšphalo nad štyri desiatky,” informujú organizátori podujatia z trnavskej spoločnosti Your Choice.

Veľtrh Práca a kariéra sa zameria na tri kategórie: nezamestnaných a mladých ľudí, ktorí hľadajú svoje prvé zamestnanie, na rozvoj, budovanie kariéry a personálny manažment, a napokon na pomoc začínajúcim podnikateľom a startupy.

Výsledkom aktívnej komunikácie organizátorov so zástupcami úradov práce, ale aj s predstaviteľmi stredných a vysokých škôl, je predpokladaná účasť stoviek študentov a ľudí bez práce z Trnavy aj širokého okolia.

Praca-a-kariera-plag

“Veľtrh Práca a kariéra poskytne mladým ľuďom, nezamestnaným aj tým, ktorí majú záujem posunúť svoju kariéru novým smerom, množstvo zaujímavých informácií a podnetov, ktoré budú môcť zúročiť v prospech rozvoja vlastnej budúcnosti,” zdôrazňuje Holéczy.

Súčasťou podujatia budú podľa najnovších informácií z organizačnej kuchyne aj vystúpenia prestížnych poradenských spoločností zamerané na rozvoj zručností a motivácie ľudí pri hľadaní práce.

“Návštevníci veľtrhu získajú profesionálne rady ako a na čo sa majú pripraviť pred pracovným pohovorom, na aké otázky majú byť pripravení. Podujatie ponúkne cenné rady, tipy a predstaví praktické informácie a zručnosti od popredných odborníkov z oblasti personálnych agentúr, vzdelávacích spoločností, kaučov a headhunterov,” prezrádza M. Koleník s dovetkom, že organizátori myslia aj na ľudí, ktorí chcú začať podnikať.

“Pre nich sú určené vystúpenia úspešných ľudí z viacerých spoločností, ktorí priblížia príbehy úspešných start-upov, tajomstvo ich úspechu, rozvoja podnikania a veľa ďalších informácií.”

Ďalší skúsenení rečníci zoznámia návštevníkov podujatia prostredníctvom workshopov napríklad o tom, ako napísať stále aktuálny životopis na sociálnu sieť, ukážu, ako rozvíjať líderské zručnosti , ako sa zaradiť do nového pracovného prostredia alebo ako na to, aby bol prechod do pracovného tempa v novom prostredí bezprobémový.

“Úspešne sme oslovili významné spoločnosti v regióne Trnavy, Trnavského kraja a spádovej oblasti, ako aj zamestnávateľov, ktorí dokážu obyvateľom poskytnúť prácu alebo rozvoj kariéry. Intenzívne komunikujeme so všetkými trnavskými univerzitami, ktoré aktívne spropagujú výstavu medzi študentami. Spolupracujeme aj s Trnavským VÚC v súvislosti s účasťou študentov stredných škôl,” hovorí I. Holéczy a zdôrazňuje aj spoluprácu organizátorov s UPSVAR v Trnave, vďaka ktorej si nájdu cestu na veľtrh aj ľudia bez práce z celého okresu Trnava.

Veľtrhu Práca a kariéra 2014 sa v Trnave zúčastnia spoločnosti ako sú HKS Forge, ZF Sachs, Boge Elastmetall Slovakia, Allianz SP, Swan, GTS Slovakia, PSA Peugeot Citroen, Amazon, PricewaterhouseCoopers, Accenture, ŽOS Trnava, Železnice SR, Streit Trnava, c2i, Magna Slovteca, Your Choice, ČSOB, Datalogic Slovakia,  Trnavská univerzita, UCM Trnava, MTF STU, Wüstenrot, Union Poisťovňa, Trexima, Luto Automotive, UPSVAR, Bekaert Hlohovec, TMF Slovakia, DS Smith Nitra, Vossloh -Schwabe Deutschland GmbH, Express People a ďalší.

Organizátori očakávajú počas dvoch dní účasť niekoľkých tisíc návštevníkov z radov študentov, nezamestnaných, mladých ľudí aj zamestnancov, ktorí chcú vylepšiť svoj kariérny profil.

Vstup na veľtrh aj všetky rámcové podujatia je voľný.

Podujatie podporujú mesto Trnava, Trnavský samosprávny kraj a UPSVAR Trnava.

Priebežne aktualizované informácie sú prístupné už dnes na internetovej stránke www.pracaakariera.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 5. októbra 2014 18:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.