reklama

Do slovenského Ríma opäť zavítajú hudobníci z celého sveta. Trnavský jazzyk napíše už trinástu kapitolu

Mesto Trnava pripravilo ďalší, v poradí už 13. ročník open-air festivalu Trnavský Jazzyk. Tento festival má už stabilné miesto medzi podujatiami, ktoré sa konajú počas kultúrneho leta v najstaršom kráľovskom meste na Slovensku a vďaka každoročne kvalitnej dramaturgii sa zaradil medzi najvýznamnejšie jazzové festivaly na Slovensku.

Ako každý jazyk má svoje nárečia, tak má aj jazz nespočetné množstvo rôznych podôb. Festival ponúka návštevníkom široké spektrum žánrov, od klasického mainstreamu cez fusion, funk, soul, world music po súčasný jazz.

Trnavský jazzyk ponúkne 5. a 6. augusta 2016 návštevníkom opäť osobnosti domácej, no najmä zahraničnej hudobnej scény, ako aj špičkových zahraničných umelcov z Českej republiky, Poľska, Nórska, Nemecka, Turecka, Indie a USA.

jazzyk-16
Vstupenky na festival sú už k dispozícii

Známe zoskupenie Jazzanova má na Slovensku množstvo priaznivcov a v Trnave im rozprúdi krv v žilách svojím jazz-funkovým setom v podaní live kapely s americkým spevákom Paulom Randolphom. Pred nimi sa predstaví nový projekt Eugena Vizváryho pod názvom Part II: For Jaco, ktorým vzdá hold basgitarovej legende.

V sobotu vystúpi fenomenálny huslista Adam Baldych spolu s Helge Lien Triom z Nórska a headlinerom Trnavského Jazzyku bude svetoznámy indický perkusionista Trilok Gurtu so svojou skupinou.

Oba festivalové dni otvoria domáce orchestre – v piatok Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band a v sobotu tradičný Fats Jazz Band.

Podujatie sa uskutoční prvý augustový víkend v priestoroch Mestského amfiteátra, ktorý poskytuje zaujímavú scenériu a ideálne zázemie pre festival. Atmosféru spríjemní aj Chill-out zóna a Jam session vždy po hlavnom programe.

Do konca júna si môžete zakúpiť vstupenky so zľavou.

Vstupné:

vstupné (predpredaj) máj – jún  
1-dňový 15 €
2-dňový 25 €
 
vstupné (predpredaj) júl – august   
1-dňový 17 €
2-dňový 27 €
   
vstupné na mieste   
1-dňový 19 €
2-dňový 29 €

Zľavy: Deti do 12 rokov vstup zdarma (iba v sprievode rodiča).
Dôchodcovia, študenti, ZŤP, asistent vozíčkara: 50% zľava iba pri kúpe na mieste.

Predpredaj:Ticketportál a TTi (Mestská veža)

Viac info na www.trnavskyjazzyk.sk.

 

Ulož ako PDF
Napísal 26. júna 2016 18:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.