reklama

Trnava ožíva volejbalom aj vďaka akademickej pôde

Sezóna 2012 – 2013 bude mať pre Trnavu historický význam, keďže sa po prvý raz predstaví v druhej slovenskej najvyššej volejbalovej ligy žien univerzitný tím pod názvom Hit UCM Trnava.

S finančnou podporou Univerzity Sv. Cyrila a Metoda v Trnave a Mesta Trnava sa predstavia pod vysokou sieťou študentky fakúlt UCM i skúsené trnavské volejbalistky, ktoré v minulosti reprezentovali Mesto Trnava vo volejbalových ligových súťažiach, informoval športový manažér Volejbalovej akadémie v Trnave Pavol Mančák.

Odvážny krok Volejbalovej akadémie v Trnave zapojiť do súťaže aj kategóriu žien do súťaže má základy i perspektívu v mladých volejbalistkách, ktoré športovo rastú v kategóriách staršie žiačky a kadetky.

Spoločnú prípravu v kategórii žien začínajú volejbalistky 20. augusta. Časť hráčok bude prípravu na novú sezónu absolvovať individuálne. Domovským stánkom žien bude Základná škola na Atómovej ulici.

Ako prvé začali so spoločnou prípravou na novú sezónu kadetky Hit Trnava. Šestnásť dievčat narodených v rokoch 1995-1996 a mladších má za sebou prvú sezónu. Kondičná príprava odštartovala na atletickom štadióne Slávie pod dohľadom trénera Petra Tomana. Dvanásť volejbalistiek absolvuje v najbližších dňoch intenzívne volejbalové sústredenie v krásnom prostredí Súľovských skál, kde realizačný tím doplní asistentka trénera Zuzana Šárniková,“ priblížil P. Mančák.

Začiatok volejbalových tréningov čaká dievčatá, ktoré úspešne absolvovali výber volejbalových talentov v júni. Dvadsaťjeden dievčat narodených v rokoch 1999 a 2000 sa spolu s rodičmi prvýkrát stretnú s realizačným tímom na atletickom štadióne v Trnave.

Dievčatá čaká veľa tvrdej práce pri tréningoch, ale aj veľa radosti z dosiahnutých úspechov a nových kamarátstiev. Pod dohľadom trénera Petra Kuzmu a asistentky trénera Miroslavy Brezinovej budú počas sezóny volejbalovo rásť v Základnej škole na Spartakovskej ulici,“ poznamenal športový manažér trnavskej Volejbalovej akadémie.

Svoju zápasovú premiéru absolvuje univerzitný tím Hit UCM Trnava 6. októbra 2012 v Krupine, kadetky o deň neskôr v Prievidzi. Najmladšie trnavské volejbalistky v kategórii staršie žiačky odohrajú úvodný zápas v polovici októbra.

Ulož ako PDF
Napísal 12. augusta 2012 21:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.