reklama

Odhodlanie pred novou sezónou: volejbal v Trnave ide na plný plyn

Volejbalová akadémia v Trnave odštartovala už štvrtý rok svojho účinkovania pod občianskym združením VO Hit Trnava. Od 11. augusta 2014 začali staršie žiačky a kadetky prípravu na novú sezónu 2014 – 2015, do ktorej sa nakoniec zapojí viac ako 60 dievčat.

Okrem kondičnej prípravy a tvrdej fyzickej prípravy na atletickom štadióne v športovom areáli Slávia Trnava si kadetky spestrili prípravu na týždňovom sústredení v talianskom Bibione, staršie žiačky v krásnom prírodnom prostredí súľovských skál.

Ako posledná začala prípravu na novú sezónu kategória žien, ktorá bude už tretí rok pod záštitou Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave účinkovať v I. lige žien – západ pod názvom Hit UCM Trnava.

volejbal-hit
Ilustračné foto: HIT Trnava

Pred novou sezónou vedenie klubu rozhodlo o niekoľkých systematických zmenách. V novej sezóne sa v družstve žien predstavia prvýkrát odchovankyne trnavského volejbalového klubu Dominika Slivová, Hoa Vu Thu – Tinka a Dominika Šaradínová. Ďalšie posily prišli z Piešťan, odkiaľ klub angažoval na hosťovanie nahrávačku Katarínu Molnárovú, zo Žiaru nad Hronom blokárku Viktóriu Melišovú a z Trenčína smečiarku Kristínu Šaturovú.

Po dvoch rokoch účinkovania trénerskej dvojice Kristíny Pomsárovej a asistenta trénera Miloslava Duchoňa, do pozície druhého asistenta trénera klub oslovil bývalého hráča VK Myjava i VKP Bratislava Rastislava Filípka.

„Mojím cieľom je priviesť toto družstvo do baráže o extraligu,“ povedal rodák z Myjavy, v súčasnosti žijúci v Trnave, R. Filípek.

Ambiciózne plány vedenie klubu privítalo a pri naplnení stanovených cieľov nevylúčilo aj ďalšie doplnenie kádra v priebehu jesennej časti sezóny.

Domovskou palubovkou Hit UCM Trnava bude telocvičňa ZŠ Atómová v Trnave, dvojzápasy odohrajú vždy v sobotu od 14.00 hodiny.

Postupne sa v Trnave predstavia družstvá zo Skalice, dve bratislavské družstvá VIVUS a TAMI, Komjatice a Vráble.

Generálku na sezónu, ktorá začne 11. októbra 2014 súbojom proti nováčikovi v Skalici, bude IX. ročník turnaja o pohár primátora mesta Trnava v kategórii žien. Tradičný turnaj sa uskutoční v sobotu 4.októbra 2014 v Mestskej športovej hale v Trnave za účasti 8 ženských družstiev.

Rozpis zápasov I. ligy žien v sezóne 2014 – 2015 nájdete na internetovej stránke klubu www.hittrnava.sk v časti KEDY HRÁME, kde je plán tréningov aj rozpis zápasov.

Volejbal v Trnave ide „na plný plyn“.

Pavol Mančák
manažér Volejbalovej akadémie v Trnave

Ulož ako PDF
Napísal 4. septembra 2014 9:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.