reklama

Extraligové volejbalistky Hit UCM sú v plnej príprave pred novou sezónou, v tíme je viacero nových mien

Volejbalistky Hit UCM Trnava začali v pondelok 19. augusta 2019 prípravu na už štvrtú sezónu v najvyššej súťaži – extralige žien. Na spoločnom stretnutí v klubovni Mestskej športovej haly sa hlásilo jedenásť volejbalistiek.

„Z minuloročného kádra zostali Nina Vasková, Lucia Behúnová, Adriána Límová, Tatiana Grófová, Renáta Vojtechová a Nicol Kubová. Najvýraznejšou posilou bude po odklepnutí administratívnych záležitostí univerzálka Ivana Povrazníková, ktorá prestúpila do Trnavy z Prešova,“ informoval manažér klubu Pavol Mančák.

Po minuloročnej náročnej sezóne, keď sa Hit UCM Trnava podarilo zachrániť v baráži, zostal pri družstve hlavný tréner Rastislav Filípek. Prednedávnom sa stal zároveň aj reprezentačným trénerom chlapcov do 17 rokov, kde bude pôsobiť pri príprave družstva na kvalifikáciu ME v apríli 2020.

Do realizačného tímu sa k asistentovi Petrovi Václavekovi pripojil aj druhý asistent trénera Adrian Červený a skúsený kondičný tréner Radovan Erent.

Družstvo zložené prevažne z mladých hráčok – študentiek Univerzity Sv. Cyrila a Metoda v Trnave (Nina Vasková, Renáta Vojtechová, Adriána Límová, Sarah Sedlářová) a nitrianskych vysokých škôl, prešlo významnou hráčskou premenou.


Príprava trnavských volejbalistiek

FOTO: Peter Václavek

„Okrem spomínanej Ivany Povrazníkovej bude v Hit UCM Trnava pôsobiť aj blokárka Vanesa Sukovská, smečiarka Sabina Živická a Sarah Sedlářová. Súčasťou družstva je aj odchovankyňa trnavského volejbalu Michaela Magulová, študentka 1. ročníka Strednej športovej školy Jozefa Herdu v Trnave, ktorá bude pôsobiť aj v družstve kadetiek a junioriek Hit Trnava,“ konkretizoval Mančák.

V sezóne 2019/2020 bude bojovať Hit UCM v dvoch súťažiach. V Slovenskom pohári, kde sa v prvom kole stretne v dvojzápase s VK Kúpele Brusno a v ligovej súťaži za účasti siedmich tímov a reprezentačného výberu.

„Cieľom družstva je zabojovať o 4. – 5. priečku v extralige žien a v Slovenskom pohári sa prebojovať cez prvé kolo,“ priblížil stanovené méty manažér tímu.

Ivana Povrazníková
Hit UCM Trnava

Univerzálna hráčka

Pôsobila v Leviciach, COP Nitra, v Olomouci (CZ), co VK Žilina, VTC Pezinok, VK Spišská Nová Ves, UKF Nitra, VK EPERIA Prešov (2016-2017, 2017-2018,2018 – 2019)

Najväčšie úspechy zažila s COP Nitra (2. miesto v extralige žien) a v Spišskej Novej Vsi (2. miesto v extralige žien a 2. miesto v Slovenskou pohári v sezóne 2014 – 2015)

Prípravu absolvujú Trnavčanky pod vedením novej kapitánky Niny Vaskovej v domácich podmienkach areálu Slávie, v Mestskej športovej hale a v lesoch Malých Karpát.

Zúčastnia sa na Turnaji o pohár primátora mesta Trnava v dňoch 5.-6. septembra v Mestskej športovej hale. Následne absolvujú prípravný zápas v Novom Meste nad Váhom a prípravné zápasy ukončia turnajom 21.-22. septemra 2019.

Prvý ligový extraligový zápas sa uskutoční v sobotu 28. septembra v sobotu o 18.00 hod. V Mestskej športovej hale privítajú trnavské volejbalistky družstvo VK Prešov.

Ulož ako PDF
Napísal 22. augusta 2019 11:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.