reklama

Letná NOCvKINE prinesie päť kvalitných filmov, chýbať nebude legendárna Casablanca

Letná NOCvKINE sa uskutoční 28. augusta, v predvečer sviatku SNP, v kine Hviezda. Začiatok je o 18:00 a diváci uvidia dovedna päť naozaj veľmi dobrých filmov z celého sveta.

Viaceré z nich budú v slovenskom kine uvedené vôbec prvýkrát. Vstupné na celé podujatie je 4 eurá. Letnú NOCvKINE pripravujú OZ Publikum.sk a kino Hviezda s podporou partnerov, ktorými sú trnava-live.sk, Mesto Trnava a DVD obchod Niagara.sk

Program:
18:00 Casablanca
19:55 Warrior
22:30 Carnage
00:00 Candy
02:00 Izolácia

Podrobnosti o podujatí nájdete aj na:
http://www.facebook.com/events/130923240385987/

Informácie aj o ďalších filmových podujatiach v Trnave môžete sledovať na:
http://www.facebook.com/NOCvKINE

Casablanca
1942, r. Michael Curtiz, USA
romantická vojnová dráma

Snímka získala v roku 1944  troch Oscarov v kategóriách najlepší film, scenár a réžia. Príbeh sa odohráva počas Druhej svetovej vojny v neokupovanom marockom meste Casablanca, ktorá sa tak stala prestupnou stanicou pre všetkých, ktorí sa snažili ujsť pred Nacistami z Európy. Láka však aj zločincov, špiónov a zradcov. Nočný život mesta sa koncentruje do baru Američana Ricka Blainea (Humphrey Bogart). Keď do baru prichádza Viktor Laszlo (Paul Henreid), vodca odboja na úteku, Rick spoznáva v jeho manželke svoju bývalú priateľku Ilsu (Ingrid Bergman).

Stojí tak pred dilemou – má kvôli nej riskovať život a pomôcť jej alebo si zachovať vlastnú neutralitu? Situácia sa pre Ricka dramaticky mení, keď sa od nej dozvie, prečo ho pred rokmi v Paríži opustila.

Warrior
2011, r. Gavin O’Connor, USA
akčná športová dráma

Tommy Riordan (Tom Hardy), bývalý mariňák, ktorého prenasleduje vlastná minulosť, sa vráti do rodného Pittsburghu, aby ho otec – vyliečený alkoholik a jeho bývalý tréner – pripravil na šampionát v zmiešaných bojových umeniach (MMA – mixed martial arts), ktorého víťaz si má odniesť najvyššiu výhru v histórii. Kým si Tommy násilím razí cestu k prvej cene, jeho brat Brendan (Joel Edgerton), ktorý ako mladý zápasil v MMA, nedokáže z platu učiteľa uživiť rodinu, a tak sa vracia do amatérskej ligy. Aj keď ubehlo už veľa rokov, vzájomné obviňovanie a sklamania z minulosti stále živia Brendanovu zatrpknutosť a odcudzenie od Tommyho a otca. Avšak Brendanov neočakávaný úspech v ringu ho nasmeruje priamo k Tommymu, a tak musia konečne čeliť všetkému, čo ich rozdeľovalo, zatiaľ čo sa postavia zoči-voči v najnapínavejšom súboji ich života.

Carnage
2011, r. Roman Polanski, FR | SRN | PL | S
komediálna dráma

Bitka dvoch detí na ihrisku. Napuchnuté pery, vyrazené zuby…Rodičia „obete“ pozvali na návštevu rodičov „útočníka“, aby vyplnili poistnú udalosť a všetko v pokoji vyriešili. Priateľské žartíky najpv vysoko civilizovaných ľudí sa postupne menia na masaker, ktorému nikto z nich neunikne. Príbeh odhaľuje to, čo je politicky korektné a ukazuje, že pod pozlátkom je veľa krutosti. Jedna z najhranejších súčasných francúzskych dramatičiek Yasmina Reza sa spojila so svetoznámym režisérom Romanom Polanskim, aby svoju hru predviedla na striebornom plátne. Snímka otvárala filmový festival v Benátkach 2011.

Candy
2006, r. Neil Armfield, Austrália
romantická dráma

Slobodomyseľná študent umenia a šarmantný  básnik podľahnú milostnej závislosť na sebe navzájom, ale aj chuti heroínu vo veľmi osobnom a napínavom príbehu o tom, ako sa môže zvrhnúť rekreačné užívanie drog od režiséra Neila Armfield. Keď sa do seba Candy (Abbie Cornish) a Dan (Heath Ledger) zamilovali, obaja si mysleli, že našli všetko, čo kedy v živote budú potrebovať. Aj napriek finančným ťažkostiam, pár neopúšťala prenikavá životná sila, ktorá im sľuboval úžasnú budúcnosť. Čoskoro sa rozhodnú svoj opojný románik, v ktorom na začiatku hral heroín iba malinku rolu, potvrdiť sobášom a založiť si rodinu. Ich nebo na zemi sa však postupne a nekontrolovateľne mení v peklo.

Izolácia
2006, r. Christopher Smith, Veľká Británia, Nemecko
hororová komédia

Pracovná doba od deviatej do je hotový horor, ale teambuildingová dovolenka môže byť omnoho horšia. Výletný autobus sa vypotáca zo zhonu Budapešti a zamieri k hornatej hranici. Na palube je sedem zamestnancov medzinárodnej spoločnosti Palisade Defence, ktorá vyrába zbrane a celých 75 rokov, ktoré sú prešpikované vojnami, zásobuje svet inovatívnymi zbraňami. Týchto šťastlivcov pozval prezident firmy, George Cinder, na príjemný teambuildingový víkendu v nových luxusných kúpeľoch ich spoločnosti.
Veci sa ale rýchlo zvrtnú, keď kolegovia zistia, že ich firemný víkend sa snaží sabotovať nejaký smrtiaci protivník. Zabudnite na firemné pravidlá, tento krvavý výlet prežije iba ten najbystrejší.

Ulož ako PDF
Napísal 20. augusta 2012 19:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.