reklama

Letnú NOCvKINE otvorí kultový film Casablanca

Jedinečnú príležitosť pozrieť si v trnavskom kine Hviezda kultový americký film Casablanca budú mať účastníci podujatia Letná NOCvKINE 28. augusta.

Snímka získala v roku 1944, teda až dva roky po nakrútení, troch Oscarov v kategóriách najlepší film, scenár a réžia.

Hlavné postavy stvárnili Humphrey Bogart, Ingrid Bergmanová a Paul Henreid.

Príbeh sa odohráva počas Druhej svetovej vojny v neokupovanom marockom meste Casablanca, ktorá sa tak stala prestupnou stanicou pre všetkých, ktorí sa snažili ujsť pred Nacistami z Európy. Láka však aj zločincov, špiónov a zradcov. Nočný život mesta sa koncentruje do baru Američana Ricka Blainea (Humphrey Bogart). Keď do baru prichádza Viktor Laszlo (Paul Henreid), vodca odboja na úteku, Rick spoznáva v jeho manželke svoju bývalú priateľku Ilsu (Ingrid Bergman).

Stojí tak pred dilemou – má kvôli nej riskovať život a pomôcť jej alebo si zachovať vlastnú neutralitu? Situácia sa pre Ricka dramaticky mení, keď sa od nej dozvie, prečo ho pred rokmi v Paríži opustila.

Zaujímavosťou je, že postava Viktor Laszlo má síce maďarské meno, ale podľa scenára je to Čech.

Za rozhodnutím uviesť legendárnu Casablancu stál úspech iného kultového filmu Spievanie v daždi pri doteraz poslednej NOCivKINE. Casablancu premietneme ako prvý film už o 18. hodine, po nej budú nasledovať ďalšie štyri vynikajúce snímky, ktorých tituly prezradíme neskôr,“ uviedol organizátor podujatia Michal Klembara z OZ Publikum.sk.

Casablancu a ďalšie štyri skvelé filmy uvidíte 28. augusta (teda deň pred štátnym sviatkom SNP) v kine Hviezda.

Aktuálne novinky môžete sledovať nás môžete aj na www.facebook.com/NOCvKINE.

Partnermi poduajtia NOCvKINE sú Niagara.sk, trnava-live.sk a Mesto Trnava. Akciu pripravuje OZ Publikum.sk, vydavateľ filmového magazínu CinemaView.sk.

VIDEO: ukážka z filmu Casablanca (1942)

Ulož ako PDF
Napísal 9. augusta 2012 13:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.