reklama

Legendárne Čeľuste otvoria Letnú NOCvKINE

Piesočné pláže, modré more a žiarivé nebo vítajú návštevníkov rekreačného mesta Amity. Nikto netuší, že niekde pod hladinou čaká obrovský biely žralok. Čoskoro si nájde prvú obeť, neskôr ďalšie a ďalšie. Zástupcovia mesta sa sprvu všetko snažia utajiť, nakoniec s napätím čakajú, až sa objaví niekto, kto obrovského žraloka zabije. Na more vyplávajú traja muži, ichtyológ Hooper (Richard Dreyfuss), lovec žralokov Quint (Robert Shaw) a šéf miestnej polície Brody (Roy Scheider), aby skúsili svoje šťastie.

Slávny a dnes už legendárny film o love na nebezpečného žraloka priniesol režisérovi Stevenovi Spielbergovi celosvetovú slávu a veľkú slobodu do ďalšej tvorby. Nakrútil ho podľa knihy Petra Benchleya, ktorý je aj spoluautorom scenára. Benchley sa neskôr vyjadril, že keby niečo vedel o skutočnom správaní sa žralokov, román by nikdy nenapísal.

Na sklonku života sa potom venoval písaniu literatúry faktu o žralokoch. V Spojených štátoch amerických totiž film spôsobil doslova mániu v ich love.

celuste

Čeľuste získali troch Oscarov – za hudbu, strih a zvuk. Vo svojej dobe patrili medzi najúspešnejšie snímky a dodnes sú považované za jeden z najlepších filmov vôbec.

Letná NOCvKINE sa uskutoční v stredu 28. augusta (predvečer štátneho sviatku SNP) v kine Hviezda.

Projekcie sa začínajú o 18:00 a prvým uvedeným filmom budú práve Čeľuste. Partnermi podujatia sú CinemaView.sk, Niagara.sk, trnava-live.sk a mesto Trnava.

Podrobnosti o podujatí môžete nájsť na adrese:
facebook.com/events/1383865585173910

Aktuálne novinky o filmových podujatiach v Trnave môžete sledovať aj na:
facebook.com/NOCvKINE

Podujatie Letná NOCvKINE pripravujú OZ Publikum.sk a kino Hviezda.

VIDEO:

Ulož ako PDF
Napísal 14. augusta 2013 16:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.