reklama

Cestujúci poslali 200 pripomienok, aj pre ich podnety sa po prvý raz mení nový grafikon MAD

Posilnenie ranných spojov z Modranky, Bieleho Kostola a Hrnčiaroviec nad Parnou, ako aj zmena trasy linky z Modranky k poliklinike na sídlisku Družba.

Také sú výsledky prvých zapracovaných podnetov cestujúcich po zavedení nového systému Mestskej autobusovej doprave, ktorý vstúpil do platnosti od 1. augusta.

Upravený grafikon bude platiť od pondelka 27. augusta.

Mesto Trnava a SAD Trnava zaevidovali od zavedenia nového systému MAD približne 200 podnetov, pripomienok a sťažností cestujúcej verejnosti. Prax ukázala, že viaceré z pripomienok boli oprávnené, a niektoré sú už obsiahnuté v zmenách, ktoré vstúpia do platnosti od 27.augusta. Ďalšie uznané podnety, ktorých uvedenie do praxe je o niečo komplikovanejšie, budú zavedené do praxe od 1. októbra,” vysvetlil vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Cestujúci požadovali najmä posunutie času odchodov ranných spojov na skorší čas, ako aj posilnenie spojov.

Obyvatelia Modranky žiadali aj zmenu trasy na polikliniku. Autobus bude po novom jazdiť najprv k železničnej stanici, až potom zamieri k poliklinike.

Grafikony zmenených liniek si môžete pozrieť po kliknutí názov liniek:

11 Šrobárova – Orešianska – Modranská – Zelený kríčok
12 Hrnčiarovce nad Parnou – Železničná stanica
13 Družba – Biely Kostol
14 Modranka – Dohnányho – Starohájska – Družba
15 Vozovka – Hlboká – Prednádražie, Botanická
16 Nemečanka – Hospodárska – Vozovka – OC BauMax

Ulož ako PDF
Napísal 23. augusta 2012 14:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

3 komentáre pre “Cestujúci poslali 200 pripomienok, aj pre ich podnety sa po prvý raz mení nový grafikon MAD”

 1. 1
  micro says:

  Nič sa citelne nezmení. Taká jednotka bude stále chodiť cez víkend v 1 – 2 hodinových intervaloch. Načo to je? Za hodinu som z Kopánky pešo na stanici aj späť. V zime to bude ešte horšie…

 2. 2
  Weighted says:

  200 pripomienok ? A ani nie po mesiaci sa meni cestovny poriadok?? To boli fakt odbornici, co Trnavu videli len na mape a nikdy necestovali autobusom. Ale rozkaz ten znel jasne, znizit naklady za kazdu cenu. Nebyl cas, lamat si hlavu, ci to bude aj ludom vyhovovat.

 3. 3
  Palko says:

  Trnava je malé mesto na to aby sa tu riešili nejaké zbytočné prestupy. Kto bude prestupovať aby išiel o 1-2 zastávky ďalej keď musí čakať dlhšie ako keby tam išiel pešo? Tak ako to vymysleli je to použiteľné vo výrazne väčších mestách ale nie v TT!
  .
  Linku z Modranky úplne zanedbali a pokazili. Mali by ju zmeniť na okružnú trasu, kde ju budú využívať aj iní ako obyvatelia Modranky. A to: Modranka – SAD – Tamaškovičova – Dohnányho – Hospodárska – Bernolákova brána – Zelený kríček – Hlboká – Sladovnícka – SAD – Modranka. Týmto by zabezpečili, že autobus nebude chodiť poloprázdny a využiť ho môžu aj cestujúci po Trnave, nie len do Modranky a dovezie ich na Hospodársku a k poliklinike.
  .
  A navyše keď z 2-ročných informácii im vyšlo, že linka 4 z Modranky patrila medzi najvyťaženejšie. Ja neviem kto a aký mal úmysel túto linku zlikvidovať a prečo? Teraz som zvedavý, kto sa po novom bude voziť do Kauflandu, minimum cestujúcich a následne sa vyhodnotí, že linka je stratová, lebo na nej cestuje málo ľudí.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.