reklama

Piate pokračovanie PechaKuchta Night budú hostiť priestory Synagógy

OZ Publikum.sk v spolupráci s Galériou Jána Koniarka v Trnave pripravuje PechaKucha Night Trnava vol. 5 so špičkou svetového i domáceho grafického dizajnu ako sprievodné podujatie Trienále Plagátu Trnava 2012.

Rozprávanie, alebo tiež “kecanie”, je doslovný preklad spojenia PechaKucha (pre tých z Vás, angličtine naklonených, tiež chit-chat). Idea podujatí PechaKucha Night skrsla v hlavách dvoch architektov – Astrid Kleinovej a Marka Dythama – v Tokiu v roku 2003.

Zámerom formátu je priniesť divákom produktívne, zaujímavé alebo prekvapivé myšlienky prostredníctvom projekcií obrázkov. Prvotnou myšlienkou PKN bolo prinútiť architektov, aby neviedli dlhé a často monotónne monológy. Samozrejme, podobný problém možno badať aj v iných oblastiach umenia a kultúry.

Ôsmy ročník medzinárodnej súťažnej prehliadky plagátov Trienále Plagátu Trnava 2012 sa uskutoční v termíne od 9. novembra 2012 do 3. februára 2013. Za posledných 21 rokov sa z lokálnej akcie vyvinula na prestížnu medzinárodnú súťaž.

Vďaka záštite ICOGRADA a dodržiavaniu jej pravidiel sa TPT zaradilo medzi podobné udalosti plagátu v Brne, Chicagu, Lahti a Mexiku. Podrobné informácie o podujatí TPT 2012 nájdete na web stránke – www.tpt.sk.  

Organizačný výbor TPT 2012 sa rozhodol do Trnavy prizvať medzinárodnú porotu TPT 2012, ktorá rozhodne o víťazoch  Trienále plagátu 2012 v dňoch od 2. do 8. septembra 2012. Členovia medzinárodnej poroty, významní odborníci v oblasti grafického dizajnu sa predstavia verejnosti na PechaKucha Night Trnava v Synagóge – centre súčasného umenia na Halenárskej.

Zoznam hostí na PechaKucha Night Trnava:
Stanislav Stankoci – rektor VŠVU, medzinárodná porota TPT 2012
Pavol Choma – architekt TPT 2012
Martin Kubina – architektonické riešenie TPT 2012
Robert Paršo – kurátor TPT 2012
Gavalda Ondrej – autor vizuálu TPT 2009
Ivana Palečková – autor vizuálu TPT 2012
Pekka Loiri – medzinárodná porota TPT 2012
Zdzisław Schubert – medzinárodná porota TPT 2012
François Caspar – medzinárodná porota TPT 2012
Jan Rajlich ml. – medzinárodná porota TPT 2012
Martin Mistrík – vizuál TPT 2012
ateliér trivjednom – Silvia Jokelová, Silva Lovasová, Ľubica Segečová – autorky ceny TPT 2012

Čo je výnimočné na PechaKucha prezentácii?

Účinkujúci stoja pred neľahkou úlohou predstaviť 20 vizuálnych materiálov, avšak všetko bez zbytočných rečí. Na “obkec” každého obrázku majú totiž len 20 sekúnd. Práve tento timing má preveriť ich schopnosť zaujať diváka, a pritom ho niečomu naučiť, alebo ho s niečím oboznámiť.

Podľa zakladateľov platformy dobrú PK prezentáciu robí to, že odhaľuje nečakaný talent a myšlienky. Niektoré podujatia rozprávajú o neskutočných zážitkoch, iné o výnimočných osobnostiach, niektoré sú zase zábavné, ale všetky sú iné a robia z každej PechaKucha Night tabuľku čokolády.

Ďalšie informácie hľadajte na týchto weboch:
http://pechakucha.publikum.sk/
http://www.facebook.com/PechaKuchaTT?ref=stream
www.tpt.sk
www.gjk.sk

Ulož ako PDF
Napísal 1. septembra 2012 22:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Piate pokračovanie PechaKuchta Night budú hostiť priestory Synagógy”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.