reklama

Odborná porota vybrala návrh vizuálnej koncepcie Trienále plagátu Trnava 2015

Odborná porota súťaže o víťazný návrh vizuálnej koncepcie Trienále plagátu Trnava (TPT) 2015 vybrala spomedzi 30 návrhov od 25 autorov koncept Mgr. art. Matúša Lelovského.

Porota ocenila úroveň veľkej väčšiny prác. Pri svojom rozhodovaní prihliadala na ideu a prevedenie vizuálu čitateľnosť, funkčnosť a praktickosť a jeho vzťah k radu doterajších riešení.

Práca Matúša Lelovského splnila očakávania poroty svojou eleganciou, jednoduchosťou, čitateľnosťou a variabilitou. Autor navrhol ucelený komplex riešení vizuálnej komunikácie pre potreby TPT. Porota verí, že vizuál, ktorého súčasťou budú všetky komponenty vizuálnej komunikácie, od plagátu a katalógu po inzerciu a reklamu, bude vhodne reprezentovať TPT na medzinárodnej úrovni,“ uvádza sa v tlačovom vyhlásení TPT.

tpt-vitazny-navrh-2
Odborná porota pri víťaznom návrhu

FOTO: archív TPT

Členmi odbornej poroty boli grafickí dizajnéri – Mgr. art. Dušan Junek, Mgr. art. Emil Drličiak, Mgr. art. Daniel Blonski, Mgr. art. Ondrej Gavalda, Mgr. art. Róbert Paršo / kurátor TPT, riaditeľ GJK – akad. arch. Róbert Němeček a tajomník TPT – Mgr. Roman Popelár.

Lelovského návrh predpokladá využitie striktnej čiernej typografie na bielej ploche spojenej s ilúziou uvoľneného okraja plagátu. Vzniká tak priehľad do pozadia, ktorý môže byť prázdny alebo môže niesť inú vizuálnu informáciu. Toto riešenie má ambíciu svojou jednoduchosťou a čistotou presadiť sa vo verejnom priestore zahltenom vizuálnym smogom,“ skonštatovala porota trienále plagátu.

Trienále plagátu Trnava
Trienále plagátu Trnava je renomovaná medzinárodná súťažná prehliadka plagátov organizovaná v Trnave od roku 1991. Podujatie sa koná pod záštitou Medzinárodnej rady asociácií grafického dizajnu ICOGRADA. Viac informácií o Trienále plagátu Trnava môžete získať na web stránke tpt.sk a gjk.sk.
Organizátormi TPT 2015 sú Trnavsky samosprávny kraj, Galéria Jána Koniarka, Mesto Trnava, Slovenské centrum dizajnu, Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave a občianske združenia Poster a OZ Publikum.sk.

Verejnosť má možnosť zoznámiť sa so všetkými súťažnými návrhmi na krátkej výstave v priestoroch Kopplovej vily GJK v Trnave v období od 12. do 17. mája 2014.

tpt-vitazny-navrh-1
Kurátor TPT R. Paršo a Lelovského návrh

FOTO: archív TPT

Ulož ako PDF
Napísal 13. mája 2014 10:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Galéria Jána Koniarka. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Odborná porota vybrala návrh vizuálnej koncepcie Trienále plagátu Trnava 2015”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.