reklama

Otvorili svetovo uznávanú súťaž Trienále plagátu Trnava 2015

Galéria Jána Koniarka v Trnave vo štvrtok 3. septembra 2015 v Kopplovej vile slávnostne otvorila 9. ročník medzinárodnej súťaže plagátov TPT 2015. Výstava potrvá do 29. novembra.

Prvé kolo hodnotenia prác sa uskutočnilo v druhej polovici mája. Prostredníctvom on-line hodnotiacej aplikácie porota vybrala z elektronických náhľadov do finále 370 plagátov z 3564 prihlásených.

Do finále postúpilo 369 plagátov (1 autor zo súťaže odstúpil) od 175 autorov z 37 krajín.

Plagáty finalistov budú reprodukované v oficiálnom katalógu a budú zaradené do zbierky plagátov GJK v Trnave.

plagat-TPT

Druhé kolo hodnotenia prebehlo vo štvrtok 3. septembra v Kopplovej vile za účasti porotcov Fonsa Hickmanna (Nemecko), Karla Míšeka (ČR), Jula Nagya (SK), Kari Piippa (Fínsko) a Ivi Babajovej (Chorvátsko) – prezidentka výkonného výboru ico-D.

Medzi finalistami sa nachádzajú svetoznáme mená osobností dizajnu ako Alain Le Quernec, Stefan Sagmeister, Lex Drewinski, Jan Rajlich jr., István Orosz, Jean-Pol Rouard, Melchior Imboden, Finn Nygaard, Rambow Gunter a ďalší.

Záštitu nad podujatím TPT 2015 prevzali Minister kultúry Slovenskej republiky Marek Maďarič, predseda Trnavského samosprávneho kraja Ing. Tibor Mikuš, PhD. a Medzinárodná rada pre dizajn ico-D.

Hlavnými organizátormi TPT 2015 sú Trnavský samosprávny kraj a Galéria Jána Koniarka v Trnave. Spoluorganizátormi sú Slovenské centrum dizajnu v Bratislave, Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave, Mesto Trnava, Západoslovenské múzeum v Trnave, občianske združenie POSTER a občianske združenie Publikum.sk.

Kurátorom a koordinátorom projektu je Mgr. art. Robert Paršo.

TPT 2015
Trienále plagátu Trnava 2015 (TPT) je medzinárodná súťaž a výberová výstava aktuálneho svetového plagátu.

Ide o najväčšie podujatie tohto druhu na Slovensku a jedno z najvýznamnejších na svete.

Prezentácia súťažných kategórií sa uskutoční vo vybraných priestoroch v Trnave a v Bratislave. Súčasťou trienále je aj množstvo sprievodných podujatí, menších výstav a prednášok.

Na TPT 2015 sa udeľujú významné ceny: Grand Prix TPT 2015, Cena ico-D, Master´s Eye Award a ďalšie

Viac info nájdete na www.tpt.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 3. septembra 2015 21:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.