reklama

Organizátori Trienále plagátu Trnava zaznamenali historicky najväčší počet prihlásených autorov zo 63 krajín sveta

Galéria Jána Koniarka v Trnave organizuje v roku 2018 výročný desiaty ročník súťaže aktuálneho svetového plagátu Trienále plagátu Trnava (TPT). Súťaž sa koná už od roku 1991. Ide sa o svetovo rešpektované podujatie a je najväčším svojho druhu na Slovensku.

Vo februári 2018 spustili organizátori výzvu na prihlasovanie plagátov vydaných v rokoch 2015-2018.

Do uzávierky prihlášok bolo zaregistrovaných 4830 prác od 1687 autorov zo 63 krajín sveta, čo sú historicky najvyššie počty.

Do finále postúpi 400 plagátov, do 30. mája 2018 ich bude vyberať medzinárodná porota v zložení Alain Le Quernec (Francúzsko), Eduardo Barrera Arambarri (Mexiko), Justyna Czerniakowska (Poľsko), Yossi Lemel (Izrael) a Johanna Biľak Slovensko/Holandsko).

„Okrem každoročnej unikátnej účasti dizajnérov z rôznych krajín sveta sa databáza prihlásených do súťaže rozrástla v tomto roku o plagátovú tvorbu
autorov z krajín, ktoré sa na Trienále plagátu Trnava doteraz nezúčastnili. Záujem prejavili dizajnéri napríklad zo Singapuru, Peru, Chile, Nikaragui, Kazachstanu, Egypta, Indie, Kuvajtu, Venezuely, Uruguaja či Indonézie,“ uvádza sa v tlačovej správe Galérie Jána Koniarka.

Finalisti budú známi 1. júna. Ich plagáty budú vystavené v Synagóge – Centre súčasného umenia na Halenárskej ulici v Trnave.

Slávnostné otvorenie Trienále spojené s vyhlásením víťazov a udeľovaním cien je naplánované na 13. septembra 2018.

Výstava potrvá do 25. novembra 2018.

Hlavnými organizátomii TPT 2018 sú Galéria Jána Koniarka v Trnave a Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Vysokou školou výtvarných umení v Bratislave, Mestom Trnava, O. Z. POSTER a O. Z. PUBLIKUM.SK.

Prezentácia súťažných kategórií sa uskutoční v Galérii Jána Koniarka v Trnave, Kopplovej vile, Zelený kríček 3, v Synagóge – Centre súčasného umenia GJK v Trnave, Halenárska 2, v Západnom krídle Radnice mesta Trnava a na ďalších výstavných miestach v Trnave a Bratislave.

Ulož ako PDF
Napísal 5. mája 2018 8:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.