reklama

V Synagóge otvoria 11. ročník prestížneho podujatia Trienále plagátu Trnava

V priestoroch Synagógy – Centre súčasného umenia na Halenárskej ulici otvoria 11. ročník prestížneho podujatia Trienále plagátu Trnava 2022.

Trienále plagátu Trnava 2022 (TPT) je jedenástym ročníkom medzinárodnej súťaže aktuálneho svetového plagátu, ktorá sa usporadúva už od roku 1991. Súťaž je spojená s výstavou finalistov a inými sprievodnými akciami.

TPT je vysoko uznávané a rešpektované podujatie, ktoré je zároveň najväčšie svojho druhu na Slovensku a vďaka svojmu dôrazu na kvalitné obsadenie medzinárodnej poroty a budovanie vzťahov s významnými svetovými dizajnérmi má významné ohlasy aj v zahraničí.

Ilustračné foto: GJK Trnava

Slávnostné otvorenie sa uskutoční v utorok 22. novembra o 18.00h v priestoroch Synagógy – Centre súčasného umenia na Halenárskej 2 v Trnave.

Na slávnostnom otvorení sa zúčastnia aj členovia medzinárodnej poroty niekoľkokrát svetovo ocenený dizajnér, zakladateľ a umelecký riaditeľ spoločnosti Beijing Art A&B Desig Li Xu z Číny, podpredsedníčka Dánskej asociácie pre tvorbu kníh, členka predstavenstva, Bienal del Cartel Bolívia BICeB, členka poradného výboru, ODC – Odisha Design Council Rikke Hansen z Dánska a víťaz jedenásteho ročníka TPT 2022 Götz Felix z Nemecka.

Organizátorom TPT je Galéria Jána Koniarka v Trnave a Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave.

Ulož ako PDF
Napísal 6. novembra 2022 10:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.