reklama

Španielsky investor bude vyrábať v Leopoldove súčiastky do áut

Spoločnosť Esnasa Slovensko otvorí na konci septembra nový závod na výrobu súčiastok pre automobilový priemysel a bielu techniku v Leopoldove.

Esnasa Slovensko je spoločnosť založená troma španielskymi spoločnosťami z oblasti spracovávania kovov. Záštitu nad projektom má spoločnosť Estampaciones Navarra, S.A. (ESNASA), nachádzajúca sa v regióne Navarra na severe Španielska, ktorá má v sektore lisovania kovov za studena 25-ročné skúsenosti.

Nový výrobný závod bude dodávať svoje produkty klientom z automobilového sektoru a výrobcom bielej techniky zo Slovenska a okolitých krajín. Medzi najvýznamnejších sa zaradia spoločnosť KYB, Dura Automotive Systems, BSH Group, ZF Zachs a iní.

ILSUTRAČNÉ FOTO: Dura

Predstaviteľov spoločnosti Esnasa viedlo k výberu Slovenska niekoľko dôvodov, najmä však jeho medzinárodný rozmach zapríčinený výhodnou geostrategickou polohou v srdci Európy, ktorý jej umožňuje byť blízko svojich najdôležitejších klientov, ďalej kvalifikovaná pracovná sila a priemyselná tradícia zakorenená v regióne, kde sa závod nachádza. V neposlednom rade malo na finálne rozhodnutie vplyv aj členstvo Slovenska v eurozóne,“ informuje spoločnosť v tlačovej správe.

Esnasa Slovensko vytvorí v Leopoldove viac než 30 priamych pracovných miest a mnoho ďalších nepriamych, keďže spoločnosť využíva služby viacerých slovenských dodávateľov v oblasti dodávok materiálov ako aj služieb.

V Leopoldove budú okrem iného vyrábať produkty pre airbagy, palubné dosky, sedačky, tlmenie a interiérové súčasti.

V závode Esnasa Slovensko sa nachádzajú lisy s tlakom od 63 do 400 metrických ton pre lisovanie na manuálnych a progresívnych nástrojoch, oddelenie údržby, sekcia kvality s 3D meracím prístrojom, oddelenie logistiky a administratívne oddelenie. Závod bude schopný lisovať a zvárať sústavy z materiálov o hrúbke od 0,5 až do 5,0 mm.

Ulož ako PDF
Napísal 10. septembra 2012 9:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Španielsky investor bude vyrábať v Leopoldove súčiastky do áut”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.