reklama

V Leopoldove našli vyše 100-tisíc nelegálnych Marlboriek

Viac ako 100 000 nelegálnych cigariet odhalili colníci zo Senice v prevádzke predajne reziva v Leopoldove. Únik na spotrebnej dani by predstavoval 10 500 eur.

Uplynulý týždeň Kriminálny úrad finančnej správy (KUFS) v spolupráci s partnerskými zložkami v Rakúsku a Maďarsku kontrolovali viacero skladov. V nich sa podľa vopred získaných informácií mali nachádzať nelegálne výrobne cigariet. Akcia bola súčasťou medzinárodného „záťahu“, ktorého výsledky sú významné pre celý región.

V rámci tejto akcie colníci zo Senice vykonávali kontrolu na prevádzke predajne reziva v Leopoldove kde odhalili nelegálne cigarety.

cigarety-colna-sprava1

cigarety-colna-sprava2

cigarety-colna-sprava3

Foto: Finančná správa SR

Ako informovala Iveta Zlochová, hovorkyňa Colného úradu Trnava, pri fyzickej kontrole skladu reziva colnici našli a zaistili spotrebiteľské balenia cigariet obchodného názvu značky Marlboro, v dĺžke 80 mm bez označenia kontrolnými známkami v počte 102 800 kusov.

Škoda na spotrebnej dani z tabakových výrobkov, ktorá by vznikla štátu uvedením tohto tovaru na trh, bola predbežne vyčíslená na 10 500 eur.

„Vzhľadom na podozrenie z daňového úniku a zo spáchania trestného činu pre porušovanie predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru prípad prevzal vyšetrovateľ Kriminálneho úradu finančnej správy,“ doplnila Zlochová.

Ulož ako PDF
Napísal 28. septembra 2016 17:18. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.