reklama

V ohni skončilo 330 – tisíc kusov nelegálnych cigariet

Pod dohľadom colníkov Colného úradu Trnava v bratislavskej spaľovni zlikvidovali takmer 330 000 kusov cigariet pochádzajúcich z nelegálnych zdrojov. Škoda na spotrebnej dani z tabakových výrobkov, ktorá by vznikla štátu uvedením tohto tovaru na trh, bola vyčíslená na 33 625 eur.

Ako informovala Iveta Zlochová, hovorkyňa Colného úradu Trnava, pod dohľadom trnavských colníkov v bratislavskej spaľovni rozdrvili a následne spálili takmer 330 000 kusov nelegálnych cigariet.

Tovar pochádzal z viacerých záchytov.

FOTO: Colný úrad Trnava

Najväčší z nich bol vlani v júni, keď počas vykonávania colného dohľadu na diaľnici D2 v Brodskom v smere z Českej republiky colníci zastavili ukrajinský dodávkový automobil. Vodičom bol 42-ročný muž ukrajinskej štátnej príslušnosti. Okrem vodiča sa vo vozidle nachádzali ešte dvaja Ukrajinci. Podľa vyjadrenia posádky vozidla smerovali z Ukrajiny do Talianska.

Pri skenovaní pomocou mobilného skenovacieho zariadenia finančnej správy skener identifikoval viaceré podozrivé miesta. Colníci tieto miesta prehľadali a našli skrýše nelegálnych cigariet označených ukrajinskými kontrolnými známkami, a to pod a za zadnými sedadlami, ako aj pod čalúnením stropu v celkovom počte 156 220 kusov cigariet.

Ďalších 102 800 kusov nelegálnych cigariet bez označenia kontrolnými známkami colníci zaistili ešte v roku 2016 na prevádzke predajne reziva v Leopoldove, v rámci medzinárodnej akcie zameranej na kontroly skladov. Zvyšné cigarety pochádzali z ďalších záchytov trnavskými colníkmi ešte z roku 2016, dodala Zlochová.

Celkovo bolo dnes rozdrvených a následne spálených 328 380 kusov nelegálnych cigariet, čo predstavuje 16 419 krabičiek/spotrebiteľských balení. Škoda na spotrebnej dani z tabakových výrobkov, ktorá by vznikla štátu uvedením tohto tovaru na trh, bola vyčíslená na 33 625 eur.

FOTO: Colný úrad Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 24. marca 2018 21:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.