reklama

V Trnavskom kraji skončilo vlani v rukách colníkov takmer 90 000 falzifikátov

Počas roka 2015 odhalili colníci v Trnavskom kraji takmer 90 000 kusov tovaru, pri ktorom vzniklo podozrenie z porušovania práv duševného vlastníctva. Ak by sa tento dostal na trh a predával ako originály majiteľom ochranných známok by vznikla škoda vyše 8 miliónov eur.

Tovar, pri ktorom vzniklo podozrenie z porušovania práv duševného vlastníctva odhalili trnavskí colníci na pobočkách v  Dunajskej Strede,  v Brodskom a v Galante v rámci vykonávania kontrol pri dovoze tovaru z tretích krajín a na Staniciach colného úradu v Senici a vo Veľkom Mederi v rámci kontrol na vnútornom trhu (tržniciach, predajniach). Takmer všetok odhalený tovar pochádzal z Číny.

Ako informovala hovorkyňa Colného úradu Trnava Iveta Zlochová, trnavskí colníci zadržali pri týchto kontrolách 88 000 kusov tovaru.

„Išlo najmä o kabelky, peňaženky, hračky, obuv, textil, kuchynské potreby atď. Škoda, ktorá by vznikla majiteľom ochranných známok ich predajom na trhu ako originálnych výrobkov bola vyčíslená konkrétnymi majiteľmi na 8 300 000 eur,“ konkretizovala.

kopia-fake
Falošné výrobky zadržené colníkmi

Ilustračné foto: CÚ Trnava

Najviac zadržaných napodobenín bolo reprodukciami ochranných známok Michael Kors, Gucci, Louis Vuitton, Nicer Dicer, Disney, Lego či Nike.

„Upozorňujeme predovšetkým kupujúcich, ktorí sa dajú nalákať na nízke ceny falzifikátov oproti originálnym výrobkom, že práve takýto falšovaný tovar svojou kvalitou, zložením a vyhotovením môže byť pre spotrebiteľa nebezpečný,“ dodala Zlochová.

Ulož ako PDF
Napísal 19. januára 2016 0:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.