reklama

Trnavskí colníci odhalili v prvom polroku fejky za takmer 900 000 eur

Počas prvého polroka 2014 zaistili trnavskí colníci 40 317 falzifikátov v celkovej hodnote takmer 900 000 eur.

Takmer všetky falzifikáty pochádzali z Číny. Pri tovare vzniklo podozrenie z porušovania práv duševného vlastníctva, ktoré majitelia ochranných známok potvrdili.

Trnavskí colníci zadržali pri týchto kontrolách 40 317 falzifikátov. Išlo najmä o textil, obuv, hračky a kabelky.

Škoda, ktorá by vznikla majiteľom ochranných známok predajom tohto zaisteného tovaru na trhu ako originálnych výrobkov bola vyčíslená konkrétnymi majiteľmi na takmer 900 000 eur, uviedla hovorkyňa Colného úradu Trnava Iveta Švárna.

fejky-1

fejky-2
Zadržaný tovar

Foto: Colný úrad Trnava

Najviac zadržaných „fejkov“ bolo reprodukciami ochranných známok Adidas, Crocs, Tous, Apple, Sony a iné.

Pred zničením tovaru môže colný úrad rozhodnúť o bezodplatnom poskytnutí na humanitárne účely a to po splnení zákonom stanovených podmienok. Ako zdôraznila Iveta Švárna, „v každom prípade sa bude prihliadať na ochranu spotrebiteľa trhu ako aj na prísne zdravotné kritériá, ktoré musí tovar spĺňať“.

„V prípade, ak colný úrad zhodnotí, že tento tovar je vhodný na humanitárne účely, jeho ponuka bude pre verejnosť zverejnená na stránke www.financnasprava.sk formou tlačovej správy,“ doplnila Švárna.

Ulož ako PDF
Napísal 21. júla 2014 9:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.