reklama

Trnavskí colníci zadržali falšované parfumy za 600 – tisíc eur

Trnavskí colníci v spolupráci s colníkmi Kriminálneho úradu finančnej správy pri dovoze tovaru odhalili takmer 14 000 parfumov, pri ktorých vzniklo podozrenie z porušovania práv duševného vlastníctva ochranných známok svetoznámych značiek. Odhadovaná škoda bola predbežne vyčíslená na 600 000 eur.

Colníci v Brodskom v spolupráci s colníkmi Kriminálneho úradu finančnej správy v rámci výkonu colného dohľadu skontrolovali zásielku z Číny, ktorá podľa prepravných dokladov mala skončiť na európskom trhu. 

Počas kontroly nadobudli podozrenie, že sa v nej nachádzajú napodobeniny  parfumov svetoznámych značiek.  Colníci  preto zadržali 13 920 parfumov, pri ktorých vzniklo podozrenie, že sú reprodukciami ochranných známok Dior, Chanel, Lacoste, Gucci, Davidoff, Hermes, D.K.N.Y., Dolce Gabbana, Paco Rabanne a ďalších.

„Svoje podozrenie bezodkladne oznámili aj zástupcom majiteľov ochranných známok, ktorí potvrdili, že ide o falšovaný tovar. Práve oni teraz rozhodnú o ďalšom postupe. Majú možnosť vyjadriť sa, či súhlasia so zničením tovaru alebo podajú návrh na súd vo veci falšovania ochrannej známky,“ informovala hovorkyňa Colného úradu v Trnave Iveta Švárna.

parf

Ilustračné foto

Ako ďalej poznamenala, napodobeniny parfumov sú častým obchodným artiklom, ktorý finančná správa odhaľuje ako pri vstupe do únie, tak na vnútornom trhu. Keby tieto vstúpili na trh, spôsobili by škodu majiteľom ochranných známok v hodnote približne 600 000 eur.

Osobe, ktorá porušila zákon o presadzovaní práv duševného vlastníctva colnými orgánmi, môže uložiť colný úrad pokutu od 50 eur do 67 000 eur podľa závažnosti a druhu porušenia. Za opakované porušenie uloží colný úrad pokutu až do výšky 135 000 eur.

„Falzifikáty sú v mnohých prípadoch tak dokonalé, že ich zákazník na prvý pohľad nepozná. Originály napodobňujú hlavne svojím obalom. Vôňa je však v niektorých prípadoch úplne odlišná a kvalita taktiež. Upozorňujeme preto spotrebiteľov kupovať parfumy v overených obchodoch a rozhodne sa vyvarovať pouličným predajcom a tržniciam,“ dodala Švárna.

Ulož ako PDF
Napísal 30. decembra 2014 12:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.