reklama

Čínske kópie sa stále dovážajú vo veľkom. Trnavskí colníci zadržali vlani 90 – tisíc falzifikátov

Počas roka 2014 odhalili trnavskí colníci takmer 90 000 kusov tovaru, pri ktorom vzniklo podozrenie z porušovania práv duševného vlastníctva. Ak by sa tovar dostal na trh a predával ako originálny, majiteľom ochranných známok by vznikla škoda vyše 2,6 milióna eur.

Tovar, pri ktorom vzniklo podozrenie z porušovania práv duševného vlastníctva odhalili trnavskí colníci vo viacerých podočkách na území Trnavského kraja v rámci vykonávania kontrol pri dovoze tovaru z tretích krajín a na Staniciach colného úradu v Senici a vo Veľkom Mederi v rámci kontrol na vnútornom trhu (tržniciach, predajniach).

Ako informovala hovorkyňa Colného úradu Trnava Iveta Švárna, trnavskí colníci zadržali pri týchto kontrolách 89 841 kusov tovaru. Takmer všetok odhalený tovar pochádzal z Číny.

kopia-slapky

Ilustračné foto: China Non-Stop

„Išlo najmä o parfumy, hračky, obuv, textil, kuchynské potreby, kabelky, peňaženky a podobne,“ konkretizovala.

Najviac zadržaných napodobenín bolo reprodukciami ochranných známok Crocs, Nicer Dicer, Burberry, Apple, Samsung, Peppa Pig, Smurf či Chanel.

Škoda, ktorá by vznikla majiteľom ochranných známok ich predajom na trhu ako originálnych výrobkov bola vyčíslená konkrétnymi majiteľmi na 2 637 000 eur.

„Upozorňujeme predovšetkým kupujúcich, ktorí sa dajú nalákať na nízke ceny falzifikátov oproti originálnym výrobkom, že práve takýto falšovaný tovar svojou kvalitou, zložením a vyhotovením môže byť pre spotrebiteľa nebezpečný,“ dodala Švárna.

Ulož ako PDF
Napísal 9. januára 2015 8:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.