reklama

Colníci odhalili v aute nelegálne cigarety

Colníci zaistili 28 000 nelegálnych cigariet. Únik na spotrebnej dani by predstavoval takmer 2 700 eur.

Počas víkendu vykonávali colníci Colného úradu Trnava v rámci colného dohľadu v obci Dolný Štál (okres Dunajská Streda) akciu zameranú na kontrolu vozidiel a prepravu tovaru v cestnej premávke.

V rámci tejto činnosti si colníci vytipovali aj osobné motorové vozidlo VW Golf s nemeckými evidenčnými číslami, ktorého vodičom bol 40 ročný muž chorvátskej štátnej príslušnosti. Počas kontroly bol nasadený aj služobný pes na vyhľadávanie tabakových výrobkov, ktorý ihneď označil miesta vo vozidle, kde by sa mal tovar takéhoto druhu nachádzať.

Toto podozrenie bolo následne potvrdené aj použitím mobilného skenovacieho zariadenia finančnej správy, ktorým sa potvrdilo, že na týchto miestach vo vozidle sa skutočne nachádza tovar, ktorý unikol colnému dohľadu.

cigarety-pasovanie

Foto: CÚ Trnava

„Po dôkladnej kontrole automobilu colníci odhalili pod čalúnením všetkých bočných dverí, ako aj pod bočnými obloženiami v časti zadných sedadiel a v operadle zadného sedadla až 1 400 spotrebiteľských balení čo predstavuje 28 000 kusov nelegálnych cigariet, ktoré neboli označené slovenskými kontrolnými známkami. Škoda na spotrebnej dani z tabakových výrobkov, ktorá by vznikla štátu uvedením tohto tovaru na trh, bola vyčíslená na 2 651 eur,“ informovala hovorkyňa Colného úradu v Trnave Iveta Švárna.

Trnavskí colníci tovar aj páchateľa zaistili a vzhľadom na podozrenie z daňového úniku a zo spáchania trestného činu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru následne odovzdali vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy pre účely vykonania nevyhnutných procesných úkonov v trestnom konaní.

„Za spáchanie tohto trestného činu bol páchateľ odsúdený v superrýchlom konaní na trest odňatia slobody v trvaní 6 mesiacov s podmienečným odkladom výkonu trestu na jeden rok,“ dodala Iveta Švárna.

Ulož ako PDF
Napísal 25. apríla 2015 21:53. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.