reklama

Trnavskí colníci odhalili kradnuté štvorkolky

Trnavskí colníci počas kontroly vozidiel na hraničnom prechode v Brodskom odhalili v dodávke, ktorú viedol vodič z Rumunska, štvorkolky odcudzené v Nemecku. Dodávkové vozidlo podrobili kontrole mobilným skenovacím zariadením finančnej správy.

V sobotu 14. októbra na diaľnici D2 v Brodskom v smere na Slovensko colníci Oddelenia špeciálnych technológií Colného úradu Trnava v rámci výkonu colného dohľadu kontrolovali dopravné prostriedky mobilným skenovacím zariadením finančnej správy.

„Počas kontroly zastavili aj dodávkové vozidlo Reanult Master imatrikulované v Nemecku, ktoré viedol vodič z Rumunska. Colníci ho vyzvali na predloženie dokladov od vozidla a prepravovaného tovaru. Následne vozidlo podrobili kontrole mobilným skenovacím zariadením, počas ktorej zistili, že na ložnej ploche vozidla sa nachádza aj tovar, ku ktorému vodič nevedel predložiť doklady o jeho nadobudnutí,“ priblížila okolnosti prípadu hovorkyňa Colného úradu Trnava Iveta Zlochová.

FOTO: Colný úrad Trnava

Po otvorení zadnej časti vozidla hliadka zistila, že vozidlo je plne naložené starými opotrebovanými vecami ako sú sedačka, koberec, staré pneumatiky, bicykle a podobne, čím vzniklo podozrenie, že tovar môže pochádzať z trestnej činnosti.

„Fyzickou kontrolou po vyložení pneumatík a sedačiek colníci zistili, že v zadnej časti vozidla sú ukryté dve štvorkolky. Na základe podozrenia, že aj tie by mohli pochádzať z trestnej činnosti, privolali colníci hliadku OoPZ Brodské, ktorá preverila vodiča vozidla, rovnako ako štvorkolky naložené na ložnej ploche. Podozrenie colníkov sa potvrdilo. Štvorkolky boli v uplynulom týždni odcudzené v Nemecku,“ skonštatovala I. Zlochová.

Ako doplnila na záver, nie je vylúčené, že aj ostatné veci pochádzali z trestnej činnosti.

Prípad bol odovzdaný vyšetrovateľovi PZ Brodské na ďalšie konanie.


Pohľad do útrob vozidla skenovacím zariadením

FOTO: Colný úrad Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 17. októbra 2017 8:44. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.