reklama

Vodič z Ukrajiny prevážal ukradnuté elektrobicykle, odhalili ho colníci

Trnavskí a nitrianski colníci počas kontroly vozidiel na hraničnom priechode v Brodskom odhalili v dodávke, ktorú viedol vodič z Ukrajiny, elektrobicykle odcudzené v Nemecku. Dodávkové vozidlo podrobili kontrole mobilným skenovacím zariadením finančnej správy.

Na diaľnici D2 v Brodskom v smere z Čiech na Slovensko vykonávali colníci Oddelenia špeciálnych technológií trnavského a nitrianskeho colného úradu spolu s motorizovanou hliadkou zo Stanice Colného úradu Senica v rámci colného dohľadu kontrolnú akciu zameranú na kontrolu dopravných prostriedkov mobilným skenovacím zariadením finančnej správy.

“Počas nej zastavili i dodávkové vozidlo Mercedes BENZ imatrikulované na Ukrajine, ktoré viedol ukrajinský vodič, ktorý však v tesnom závese za predchádzajúcim nákladným automobilom výzvu na zastavenie nerešpektoval a pokračoval v jazde. Na čerpacej stanici v Sekuliach ho však zastavila motorizovaná hliadka Colného úradu Trnava a sprevádzala ho späť na hraničný priechod Brodské D2 na kontrolu mobilným skenovacím zariadením finančnej správy,” uviedla hovorkyňa CÚ Trnava Iveta Zlochová.


Ukradnuté elektrobicykle

Foto: Colný úrad Trnava

Po preskenovaní vozidla colníci zistili, že na ložnej ploche vozidla sa nachádza podozrivý tovar, ktorý vyhodnotili ako bicykle.

Colníkom Ukrajinec tvrdil, že prepravuje iba osobné veci pozostávajúce z použitej chladničky, nábytku, kobercov a matracov. Následne hliadka vykonala fyzickú kontrolu ložného priestoru, počas ktorej zistila, že v dodávke je ukrytých 11 elektrobicyklov.

Vodič ich nadobudnutie nevedel preukázať, čím vzniklo podozrenie, že tovar môže pochádzať z trestnej činnosti. Následným preverovaním colníci zistili, že bicykle boli odcudzené v Nemecku.

“Colníci elektrobicykle zaistili a vo veci ďalej konajú orgány činné v trestnom konaní na Slovensku a v Nemecku,” doplnila Zlochová.


Skenovacie vozidlo Finančnej správy SR

Foto: Colný úrad Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 24. októbra 2017 13:19. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.