reklama

Trnavskí colníci skontrolovali predajcov na tržniciach, predpisy porušila viac ako tretina

Trnavskí colníci skontrolovali v uplynulých dňoch elektronické registračné pokladnice u predajcov na trhových miestach. Zákon porušovalo podľa vyjadrenia hovorkyne Colného úradu Trnava až 36 % predajcov.

Na kontrolu dodržiavania ustanovení zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice si tentoraz trnavskí colníci vybrali na kontrolu trhové miesta v 16 mestách a obciach kraja, vrátane Trnavy.

Z 36 skontrolovaných predajných miest zistili porušenia v 13 prípadoch, v niektorých i trojnásobné.

trhovisko

ILUSTRAČNÉ FOTO

Najčastejším porušením zákona zo strany obchodníkov bolo nezaevidovanie tržby v pokladnici, nevydanie pokladničného dokladu a vydanie pokladničného dokladu, ktorý však nespĺňal náležitosti zákona.

V niektorých prípadoch boli pokuty uložené priamo na mieste v celkovej výške 2 270 eur. V ostatných sa vedú daňové konania vo veci porušenia predpisov.

Trnavskí colníci budú v takýchto kontrolách pokračovať i v ostatných mestách a obciach trnavského kraja, čím však nie je vylúčené, že sa vrátia opäť i na už skontrolované miesta,“ skonštatovala hovorkyňa Colného úradu Trnava Iveta Švárna.

Ulož ako PDF
Napísal 14. mája 2014 12:19. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Spoločnosť. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavskí colníci skontrolovali predajcov na tržniciach, predpisy porušila viac ako tretina”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.