reklama

Daniari aj colníci sa v lete zamerajú aj na bufety a stánkových predajcov

Kontrolóri finančnej správy z Trnavského kraja si počas nasledujúcich dní posvietia znovu na obchodníkov. Kontroly zamerajú najmä na dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice – teda na vydávanie bločkov.

Prevádzky na trhoviskách (bufety s občerstvením či stánky s rozličným tovarom) majú podľa zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice povinnosť pri predaji tovaru vystavovať bloky z registračnej pokladne.

Podnikateľ je povinný vystaviť blok „bez zbytočného odkladu po prijatí hotovosti“.

Colníci aj daniari počas nasledujúcich týždňov vykonajú stovky kontrolných nákupov po trhoviskách na celom území Trnavského kraja s cieľom preveriť, či tak obchodníci robia,“ upozornila hovorkyňa Colného úradu Trnava Iveta Švárna.

bufet

ILUSTRAČNÉ FOTO

Medzi najčastejšie porušenie pri kontrolách patria nezaevidovanie tržby v pokladnici, nevyobrazenie vzorového pokladničného dokladu pre kupujúcich alebo nevydanie pokladničného dokladu.

Kontroly sa tiež zamerajú aj na predávaný alkohol či tabak a tabakové výrobky. Predajcovia majú povinnosť mať povolenie na predaj alkoholu, doklady o nadobudnutí a na fľašiach musia byť riadne kolkové známky.

Colníci a daniari budú kontrolovať aj tabak a tabakové výrobky. Tie musia byť podľa zákona tiež riadne okolkované a musí byť vydokladovaný spôsob ich nadobudnutia, napríklad doklad o kúpe.

Ulož ako PDF
Napísal 30. júna 2014 11:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Daniari aj colníci sa v lete zamerajú aj na bufety a stánkových predajcov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.