reklama

Takmer polovica obchodníkov nerešpektuje zákon o používaní registračnej pokladnice

Trnavskí colníci skontrolovali počas posledných dní vo svojom regióne takmer 50 obchodníkov. Podnikatelia z Trnavského kraja sú stále nepoučiteľní. Takmer polovica z nich porušila zákon o používaní elektronickej registračnej pokladnice.

Do kontrol boli zapojení colníci z Trnavy, Senice, Skalice,  Piešťan, Galanty a Veľkého Medera. Počas štyroch dní vykonávali kontroly po celom Trnavskom kraji. Skontrolovali 49 prevádzok, pričom porušenie zákona bolo zistené v 21 z nich.

pokladna-obchod

Ilustračné foto

Podľa slov hovorkyne Colného úradu Trnava Ivety Švárnej obchodníci najčastejšie porušovali zákon chýbajúcim vyobrazením pokladničného dokladu pre kupujúcich, nezaevidovaním tržby v pokladnici a nevydaním pokladničného dokladu či vydaním dokladu, ktorý však nespĺňal náležitosti zákona.

U niektorých prevádzkovateľov zistili i viacnásobné porušenia. Colníci na mieste uložili obchodníkom pokuty v celkovej výške 2 630 eur.

Trnavskí colníci v takýchto kontrolách intenzívne pokračujú po celom území Trnavského kraja a nie je vylúčené, že sa vrátia aj na skontrolované miesta,“ skonštatovala I. Švárna.

(Tlačová správa)

Ulož ako PDF
Napísal 24. júna 2014 11:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.