reklama

Investor z Dánska bude vyrábať v Trnave slnečné clony pre autá. Zamestná 40 ľudí

Štyridsať nových pracovných miest a investíciu vo výške približne 3 milióny eur prinesie do Trnavy dánska výrobná spoločnosť Stoko Plast.

Investor plánuje začať v júni 2014 v existujúcom priemyselnom areáli na Vlárskej ulici s produkciou slnečných clon pre výrobcov nákladných automobilov a autobusov ako napríklad MAN, DAF či Mercedes.

Výroba autodoplnkov spočíva v termoúprave plastov a výrobe polymetylmetakrylátu (plexisklo, akrylové sklo).

Dánska spoločnosť je známa ako významný dodávateľ plastových doplnkov pre automobilový priemysel.

stokoIlustračné foto: Stoko Plast

Firma bude využívať výrobné, skladovacie a administratívne priestory s celkovou rozlohou 4500 metrov štvorcových. Produkcia bude prebiehať v jednozmennej prevádzke.

Stoko Plast predpokladá ročnú produkciu tisíc ton polymetylmetakrylátu. Dánska spoločnosť umiestni svoju produkciu do nevyužívaných výrobných priestorov, kde v minulosti pôsobila firma Fremach.

Tá sa pred časom presťahovala do obchodno – výrobného areálu pri juhovýchodnom obchvate Trnavy.

Pripravovaný zámer v súčasnosti posudzujú príslušné orgány a inštutúcie štátnej správy a samosprávy.

Produkcia plastových výrobkov bude umiestnená v skolaudovaných halách nevyužívaného areálu, je v súlade s platnou územnoplánovacou dokumentáciou mesta Trnava a má dobrú dopravnú dostupnosť s priamym napojením na Nitriansku ulicu a diaľnicu.

stoko-tt

Investor obsadí voľné priestory na Vlárskej ulici

Foto: Google Maps

Ulož ako PDF
Napísal 20. apríla 2014 12:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Investor z Dánska bude vyrábať v Trnave slnečné clony pre autá. Zamestná 40 ľudí”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.