reklama

Fremach si postaví vlastné priestory vedľa Sconta, zamestná 50 až 100 nových ľudí

Trnavský výrobca plastových komponentov Fremach postaví do konca roka 2011 nový výrobný závod.
Z prenajatých priestorov na Vlárskej a Coburgovej ulici sa belgická spoločnosť presťahuje do vlastného Logisticko-dodávateľského centra (LDC) na Novej ulici v lokalite Extensa Business Parku.

Vďaka investícii v predpokladanej výške 10 miliónov eur plánuje Fremach vytvoriť 50 až 100 nových pracovných miest.

Fremach bude stavať v susedstve obchodného domu Sconto

LDC Trnava obsadí voľné pozemky medzi železničnou traťou a nábytkárskym obchodom Sconto. Podľa projektu, ktorý investor predložil úradom za účelom posúdenia vplyvov na životné prostredie, bude mať nový závod rovnakú výrobnú náplň ako súčasný podnik na Vlárskej ulici a v areáli bývalých TAZ na Coburgovej.
Na rozdiel od aktuálnych pomerov však Fremach sústredí výrobu do jedného priestoru a opustí lokality v dotyku obytnej zóny.

„V novom závode sa sústredením výroby na jedno miesto zlepší organizácia práce, odbúra sa odlúčenie pracovníkov, príde k zníženiu nárokov na prepravu surovín a výrobkov medzi pracoviskami. Vybudovanie kapacitne vyhovujpceho skladu zabezpečí optimalizáciu skladovacích priestorov, zlepší sa logistika, skladovanie a bezpečnosť pri práci,“ uvádza v projekte Freemach.

LDC dokáže spracovať 6300 ton granulátu ročne. Prostredníctvom technologických zariadení bude realizovať výrobu a spracovanie plastov, montáž komponentov, povrchovú úpravu časti výliskov najmä pre automobilový a elektrotechnický priemysel. V portfóliu firmy nájdeme okrem iného palubné dosky do áut, zásuvky, držiaky, ovládacie panely pre autorádiá, kľučky, kryty a tlačidlá pre mobilné a pevné telefóny a mnohé ďalšie malorozmerné aj veľkorozmerné plastové komponenty.
Celková plocha pozemku navrhovaného závodu je 46-tisíc metrov štvorcových. Haly určené pre výrobu a skladovanie sa budú rozprestierať na polovici pozemku (23-tis. m²), na tretine celkovej plochy bude zeleň (15-tis. m²), komunikácie a parkovacie plochy zaberú plochu 8700 m².

Fremach plánuje začať s výstavbou logisticko – dodávateľského centra v máji, s ukončením stavebných prác počíta v decembri 2011.

Ulož ako PDF
Napísal 6. apríla 2011 0:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Fremach si postaví vlastné priestory vedľa Sconta, zamestná 50 až 100 nových ľudí”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.