reklama

Extensa Business Park pri trnavskom obchvate sa rozbieha

Trnavský Extensa Business Park oproti automobilke PSA v dotyku južnej časti trnavského obchvatu sa v tomto roku dostane do ďalšej vývojovej fázy. Projekt v hodnote približne troch desiatok miliónov eur, ktorý spoločne pripravili belgická developerská skupina Extensa Group a slovenská spoločnosť Top Development (50% akcií vlastní Extensa), zahŕňa obchodné, výrobné a logistické priestory.

TOP Development odpredal v prvej etape 23 hektárov pozemkov, na ktorých už stoja predajňa Baumax, Technomarket či Mountfield. Na ďalšom pozemku začala výstavbu obchodného centra Trnava Park írska skupina Parker Green.
Súčasťou druhej etapy na ploche 28 hektárov je aj obchod s nábytkom Sconto. Zaujímalo nás, v akej fáze sa projekt Extensa Business Parku v súčasnosti nachádza.

Vizualizácia Extensa Group: v popredí Trnava Park, ktorý je práve na začiatku výstavby, v pozadí na pozemkoch smerom k železnici budúci Extensa Business Park

„Už v lete tohto roku je plánovaná výstavba výrobnej haly na ploche 22-tisíc m². Prevádzka by mala byť spustená najneskôr do januára 2012. Tento projekt kopíruje rovnaký model ako v prípade Sconto, kedy Top Development odpredal potrebnú výmeru koncovému klientovi a zabezpečil ďalšie legislatívne a realizačné kroky smerujúce k úspešnému a včasnému dokončeniu celého zámeru,“ hovorí Štefan Harmaňoš, podpredseda predstavenstva TOP Development, a.s.

V areáli prebieha v súčasnosti výstavba nábytkového domu najväčšieho poľského výrobcu Black Red White. Začiatkom februára štartuje vedľa Black Red White a predajne Suzuki výstavba novej prevádzky McDonald’s.
„Otvorenie týchto prevádzok je naplánované na začiatok leta tohto roka,“ konkretizuje Š. Harmaňoš. „Trnava je ešte stale poddimenzovaná objemom predajných plôch na počet obyvateľov a celkovu spádovú oblasť, čo spôsobuje, že trnavský región je pre nové obchodné prevádzky veľmi atraktívny. Svedčia o tom už existujúce prevádzky Baumax, Sconto, Suzuki, ale aj predaj pozemkov novým investorom ako je BRW a McDonald’s,“ vysvetľuje.

Takto by mali vyzerať retailové a logistické priestory

Ako ďalej pripomína Š. Harmaňoš, o samotnom McDonald’s je známe, že si lokality vyberá naozaj dôkladne. „Rokovania s jeho zástupcami trvali takmer jeden rok,“ ilustruje. Top Development momentálne pracuje na tom, aby sa čo najskôr rozbehla aj realizácia prvého retailového objektu na ploche 4000 m², ktorý bude umiestnený pri objekte Sconto, s ktorým bude mať spoločné parkovisko.

Extensa Group eviduje záujem viacerých subjektov z oblasti obchodu a služieb. Ako však pripomína, „budúci nájomcovia sú ochotní podpísať záväzné zmluvy až na základe výstavby susedného projektu Trnava Park. Zvýšený počet návštevníkov tohto obchodného centra, ako aj prítomnosť hypermarketu Tesco, ktory bude súčasťou tohto projektu, je pre budúcich nájomcov rozhodujúci. Aby nás tento moment nelimitoval, snažíme sa susediaci projekt Trnava Park podporiť“.
V najbližších týždňoch očakávajú predstavitelia developerskej skupiny rokovanie s
„veľkým potenciálnym zahraničným partnerom“. V prípade uzatvorenia partnerstva dôjde podľa vyjadrenia člena predstavenstva Extensa Group „k výraznejšiemu posunu logistickej časti nášho projektu“.

Prvé retailové priestory budú susediť s prevádzkou Sconto

V oblasti retailu, teda klasických maloobchodných prevádzok, počíta Harmaňoš so synergickým efektom v rámci zásady ‚retail attracts retail‘. „Predpokladáme, že v oblasti retailu docielime výraznejšiu stavebnú aktivitu už v tomto, ale najmä v budúcom roku,“ odhaduje.

Pôvodné plány developera počítali s dokončením projektu Extensa Business Parku do roku 2013. Situácia na trhu však spôsobila, že projekt sa flexibilne vyvíjal podľa individuálnych potrieb trhu, ktoré najmä v ostatných dvoch rokoch neboli práve ideálne. „Extensa Business Park sa neustále rozvíja, no odhadnúť časový horizont naplnenia zóny si momentálne netrúfam,“ skonštatoval.

Ulož ako PDF
Napísal 2. februára 2011 2:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Extensa Business Park pri trnavskom obchvate sa rozbieha”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.