reklama

Od nebankovky získali podvodom 27-tisíc eur

Policajný vyšetrovateľ obvinil zo zločinu úverového podvodu a zločinu falšovania pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky spáchaných formou spolupáchateľstva 55-ročnú ženu, o štyri roky mladšieho muža, oboch z Trnavy, a 33-ročnú ženu z Nemiec v okrese Banská Bystrica.

Trojica obvinených podľa vyjadrenia hovorcu KR PZ v Trnave Michala Hanusa po vzájomnej dohode 13. septembra vylákala v Piešťanoch od spoločnosti poskytnutie úveru nebankového typu vo výške 27-tisíc eur s úmyslom ho vôbec nesplácať.

Úver získali záložným právom na nehnuteľnosť, ktorej neboli vlastníkmi. Trnavčanka a jej partner vystupovali pod falošnou identitou ako spoluvlastníci nehnuteľnosti, pričom im 33 – ročná žena zabezpečila falošné občianske preukazy, poistenecké karty, výplatné pásky a výpisy z poisťovne vydané na mená skutočných vlastníkov nehnuteľnosti. Takýmto konaním spôsobili spoločnosti z Piešťan škodu vo výške 27-tisíc eur,“ uviedol M. Hanus.

Mladšia zo žien sa nachádza vo väzbe, dvojica Trnavčanov je stíhaná na slobode.

V minulosti trestaným páchateľom hrozí za tento skutok trest odňatia slobody na päť až dvanásť rokov.

Ulož ako PDF
Napísal 18. septembra 2012 22:43. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.