reklama

Za zhorené Impako na Vodárni dostane mesto od poisťovne 156-tisíc eur

Za budovu Impako, ktorú v areáli ZŠ na Atómovej ulici zachvátili plamene a zhorela do tla ešte v júni 2008, získa mesto od poisťovne 156-tisíc eur. Hoci hodnota budovy predstavovala sumu dvakrát väčšiu, poisťovňa navrhla poistnú náhradu vo výške 50% z dôvodu, že objekt nebol dostatočne zabezpečený a v čase vzniku požiaru nebol využívaný.

„Mali sme dve možnosti. Súhlasiť s vyplatením peňazí vo výške 156-tisíc eur, alebo riešiť problém súdnou cestou a požadovať celú sumu 312-tisíc eur. Poslanci mestského zastupiteľstva rozhodli, že mesto sa s poisťovňou súdiť nebude, pretože ide o zdĺhavý proces. Navyše, šanca získať plnú sumu býva v takýchto prípadoch len veľmi nízka,“ poznamenal primátor mests Štefan Bošnák.

Doriešenie záležitosti v prípade poisťovňou navrhnutej náhrady aj s poukázaním finančnej náhrady by na rozdiel od zdĺhavého súdneho procesu malo byť veľmi rýchle.
„Časť z peňazí vo výške asi 50-tisíc eur vrátime spoločnosti VÚJE ako refundáciu nákladov spojených s likvidáciou zhoreniska, mesto tak získa čistú sumu 100-tisíc eur,“ poznamenal viceprimátor Vladimír Butko.

Video: požiar Impaka na Vodárni

Na pozemkoch bývalého Impaka plánuje VÚJE vybudovať školiace stredisko.

Ulož ako PDF
Napísal 2. septembra 2010 9:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.