reklama

Bezdomovcom zhorelo obydlie, oheň spôsobil univerzite škodu za asi 2000 eur

Požiar obydlia bezdomovcov na vonkajšej terase Univerzity sv. Cyrila a Metoda mal v nedeľu 30. septembra dopoludnia za následok poškodenie fasády a okien.

Na mieste zasahovali hasiči, prípadom sa zaoberá polícia.

Podľa vyjadrenia kvestora UCM Romana Mareša univerzita predbežne odhadla výšku materiálnych škôd na dvetisíc eur. Bezdomovci objekt obývali najmä v minulosti, kedy ešte nebol dokončený. V súčasnosti im postačuje na ochranu pred vetrom a dažďom aj terasa orientovaná južným smerom.

Dnes sa už dovnútra nedostanú, ale problémy máme stále. Uvažujeme nad zriadením bezpečnostných kamier a pripojením sa na centrálny pult ochrany objektov v snahe eliminovať škody na majetku univerzity,” poznamenal R. Mareš.


Vysoká teplota poškodila fasádu a okná budovy, nelegálne bydlo spálil oheň

FOTO: vlaDyka


Bezdomovci budovu UCM vyhľadávajú pre jej dobrú polohu

Podľa slov krajského policajného hovorcu Michala Hanusa polícia udalosť zadokumentovala a poverený vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci poškodzovania cudzej veci.

Menší požiar likvidovali v nedeľu po 9. hodine dvaja trnavskí hasiči a na mieste strávili približne 40 minút.

Na lokalizáciu a likvidáciu požiaru bol použitý vysokotlakový prúd. Veliteľ zásahu si na miesto udalosti vyžiadal hliadku polície z dôvodu vzniknutého poškodenia budovy,” informoval zastupujúci hovorca KR HaZZ v Trnave Martin Fulajtar.

Ulož ako PDF
Napísal 1. októbra 2012 15:45. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Bezdomovcom zhorelo obydlie, oheň spôsobil univerzite škodu za asi 2000 eur”

  1. 1
    covidim says:

    Snazia sa inde spasit svet, maju tituli, vyrabaju nezamestnanych, no alma mater im ma ochranit akasi technika a policajti!

    Kopnut ich do vajec za taketo vysledky prace u nas. Posledna miestna kurva im poskytne casto viac.

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.