reklama

Bezdomovcom zhorelo obydlie, oheň spôsobil univerzite škodu za asi 2000 eur

Požiar obydlia bezdomovcov na vonkajšej terase Univerzity sv. Cyrila a Metoda mal v nedeľu 30. septembra dopoludnia za následok poškodenie fasády a okien.

Na mieste zasahovali hasiči, prípadom sa zaoberá polícia.

Podľa vyjadrenia kvestora UCM Romana Mareša univerzita predbežne odhadla výšku materiálnych škôd na dvetisíc eur. Bezdomovci objekt obývali najmä v minulosti, kedy ešte nebol dokončený. V súčasnosti im postačuje na ochranu pred vetrom a dažďom aj terasa orientovaná južným smerom.

Dnes sa už dovnútra nedostanú, ale problémy máme stále. Uvažujeme nad zriadením bezpečnostných kamier a pripojením sa na centrálny pult ochrany objektov v snahe eliminovať škody na majetku univerzity,“ poznamenal R. Mareš.


Vysoká teplota poškodila fasádu a okná budovy, nelegálne bydlo spálil oheň

FOTO: vlaDyka


Bezdomovci budovu UCM vyhľadávajú pre jej dobrú polohu

Podľa slov krajského policajného hovorcu Michala Hanusa polícia udalosť zadokumentovala a poverený vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci poškodzovania cudzej veci.

Menší požiar likvidovali v nedeľu po 9. hodine dvaja trnavskí hasiči a na mieste strávili približne 40 minút.

Na lokalizáciu a likvidáciu požiaru bol použitý vysokotlakový prúd. Veliteľ zásahu si na miesto udalosti vyžiadal hliadku polície z dôvodu vzniknutého poškodenia budovy,“ informoval zastupujúci hovorca KR HaZZ v Trnave Martin Fulajtar.

Ulož ako PDF
Napísal 1. októbra 2012 15:45. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Bezdomovcom zhorelo obydlie, oheň spôsobil univerzite škodu za asi 2000 eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.