reklama

Softbalistky Trnava Panthers získali piaty slovenský titul v rade

Tohtoročné finále malo trochu inú príchuť, ako posledné tri roky. Po prvý raz Trnavčanky nenastupovali v roli jasného favorita, keďže súper Lizards Pezinok mal za sebou pôsobenie na európskom pohári z ríše snov a pôsobí u nich päť hráčok z tímu českej extraligy, kde mali takisto pôsobivý rok.

Prinášame pohľad kouča trnavských žien – Dušana Borbélyho – na jednotlivé finálové zápasy.

Hneď prvý zápas ukázal náš rešpekt voči sile súpera a aj keď nadhadzovačku Rampáčkovú poznáme, mali sme aj kvôli zmene jej stratégie veľký problém chytiť sa v útoku. Ako to už býva, keď sa v útoku nedarí, nervozita sa prejaví aj v obrane a po niekoľkých chybách a nedohratých loptách si Lizards vytvorili pohodlný náskok a hoci sme v závere začali hrýzť na obrat to už nestačilo a prehrali sme 4:6.

Pred druhým zápasom, ktorý by v prípade prehry znamenal koniec sezóny, sme si sadli a povedali sme si niekoľko taktických rád a takisto sme si pripomenuli o čo nám ide a že sa nemienime vzdať bez boja. Na nadhode vymenila technickú Borisovú, silová Pytelová a ukázalo sa to ako dobrý ťah, keďže sa minca otočila, tentokrát mal v útoku problém súper. Naopak na našej strane zabrali už tradičné opory tímu, ktoré podporili aj ostatné dievčatá a od polovice zápasu sme už kontrolovali náskok, aj keď Pezinok útočil hlavne ku koncu zápasu čo to dalo, vedenie sme si zobrať nenechali a výsledok 5:3, nás posunul do rozhodujúceho merania síl v nedeľu ráno.


Majsterky SR v softbale žien 2012: Trnava Panthers

V nedeľu sme začínali proti nahadzovačke súpera, ktoré hádzala už tretí zápas v rade, ale už o poznanie s väčším sebavedomím a náš osud v obrane sme zverili opäť do rúk Katky Pytelovej. V prvej zmene sa dievčatá nedali zaskočiť a neinkasovali sme ani bod. Naopak náš útok nastúpil v sile, v akej deň pred tým skončil a Pezinok sme doslova privádzali k šialenstvu, keď sa na pálke vystriedali hneď všetky hráčky lineupu.

V druhej zmene Lizards kontrovali bodom, ale ako sa ukázalo, bolo to posledné, na čo sa zmohli. Naša obrana na čele s Katkou a priam famóznymi zákrokmi všetkých poliarok (Čambálová M., Bartošovičová D.) už bod nepripustila. A útok, tak tu som mal pocit, že čoho sa dotkneme to sa podarí, aj auty ktoré súper urobil musel doslova vydrieť. Za zmienku stojí homerun benjamínka a zároveň váhovo najmenšej hráčky Lauriky Ferancovej. Konečný výsledok 11:1 v náš prospech vyznieva možno až kruto voči súperovi, ale naozaj vyjadruje rozloženie síl v nedeľu ráno.

Stali sme sa už piatykrát v rade majstrami Slovenska a s jedným prehratým zápasom v celej sezóne, ostávame opäť postrachom súperov do ďalšej sezóny!

Chcem poďakovať všetkým hráčkam za bojovnosť a za dobré reprezentovanie CHRÁMU SLOVENSKÉHO SOFTBALLU v Trnave. Ďalej vedeniu klubu za podmienky a podporu. A neodškriepiteľnou súčasťou nášho tímu sú fanúšikovia, to čo predvádzali tento víkend bol doslova fanúšikovský kotol a nezávidím žiadnemu súperovi zápasy na našej pôde, ozaj ste 10. hráčom v lineupe.

Ulož ako PDF
Napísal 18. októbra 2012 7:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.