reklama

Titul juniorských majsteriek SR v softbale 2014 patrí po boji tímu Trnava Panthers

V nedeľu 12. októbra odohrali na ihrisku Trnava Panthers finále juniorskej súťaže medzi domácimi kadetkami a bratislavským Apollom.

V zostave domácich Panteriek nastúpila presne tretina hráčok v žiackom veku.

Apolláčky prišli dobre naladené. V sérii zápasov viedli 1:0 a Trnavčanky bez jedného z kaučov dokázali poraziť v prvom zápase o rozdiel.

Naviac nastupovali v prvom nedeľnom zápase ako domáce, takže mali výhodu dohrávky na pálke. Trnavčanky sa však vďaka poctivému naskautovaniu (Katka a Rišo Bohunickí) na Bratislavčanky skvele pripravili, a to aj napriek faktu, že celý september bol tím zdecimovaný chorobami či povinnosťami v škole.

panthers-juniorky
Víťazná zostava trnavských kadetiek

Apollo sa prezentovalo vynikajúcou hrou v obrane. Keďže sa finále hrá na dva víťazné zápasy a nôž na krku mala teda Trnava, mohol si bratislavský tréner dovoliť nechať odpočívať svoju naj nahadzovačku Dominiku „Micro“ Mešťanovú.

Na Trnavčanky nahadzovala jedna z mladých bratislavských nádejí – Hanka Rudohradská. Trnavčanky ju však skoro vyhnali z „prkna“. Domácim trénerom vyšiel skvelý taktický ťah s nasadením Terky Remenárovej ako DP (hráčka, ktorá nastupuje iba v útoku). Tá sa za prejavenú dôveru poďakovala tým, že hneď svoj prvý nástup premenila v ojedinelý trojmétový odpal.

Trnava prejavila veľmi silného tímového ducha, a keď sa nedarilo na pálke trnavským oporám, výborne ich nahradili ďalšie hráčky zo zostavy. Okrem spomínanej Remenárovej viackrát tvrdo pálili Hanka Kovačicová a Katka Fajnová.

Panterky sa postupne dostali do vedenia 3:0. V predposlednej zmene dokázali Apolláčky vďaka trom nezmyselným errorom stiahnuť vedenie na 3:2, ale vďaka famóznej trnavskej nahadzovačke Klaudii Mihálkovej to bolo všetko. Trnava prestála aj bratislavskú dohrávku a zvíťazila v pomere 3:2.

Vyrovaná séria tak začínala od začiatku.

V rozhodujúcom zápase nastupovala ako domáca Trnava. Apollo sa vďaka ďalším chybám a výbornej útočnej hre (spočiatku vychádzala najmä skrátená a nabiehaná hra) ujalo vedenia 2:0. Najmä vďaka výbornej Remenárovej, ale aj skvelému hitu k plotu od Kika Bohunickej Trnava vyrovnala.

V ďalšej hre skvele pálili Kovačicová, Ivka Konečná a veľmi pekne uliala aj Lucka Suchoňová a Panthers sa dostali do vedenia 3:2.

V poslednej zmene vyšla Apolláčkam silná batéria v útoku. Lenka „hrozno“ Gunišová páli nabiehaný odpal na Suchoňovú, ktorá bez problémov zahráva loptu na jedna. K údivu všetkých však ľahká a presná lopta našej jednotke vypadáva a následne ju prehadzuje do zadného poľa, čo umožňuje Bratislavčanke dobehnúť až na tretiu métu.

Svoju chybu však Haladová napravuje pri ďalšom tvrdom odpale priamo na ňu. Gunišová z Apolla na 3.méte sa správne rozhodne ísť po odpale na domácu métu, avšak Haladová ju v spolupráci s Bohunickou tečujú pred domácou métou a tak vo veľmi dôležitom momente zápasu zabraňujú bratislavskému vyrovnaniu.

Chalupková páli vysoký odpal do infieldu, ktorý Fajnová bez problémov chytá a posledná menovaná chytá aj odpal na druhú métu a prihadzuje na posledný out na prvú métu, ktorý tentokrát Haladová chytá.

Konečný výsledok 3:2 pre Trnavu – a môže vypuknúť obrovská a zaslúžená radosť domácich hráčok.

„Finále bolo tohto roku veľmi vyrovnané. Oba tímy prejavili svoje nesporné kvality. Trnavčanky však vďaka výbornej príprave orientovali celú svoju hru v obrane na signály. To sa prejavilo najmä pri odpaloch do zadného poľa – veľkej zbrani Bratislavčaniek – ktoré všetky, výborne postavené zadné pole v zložení Bohunická Maťa, Kovačicová a Konečná pochytalo,“ zhodnotil tréner Richard Bohunický.

Trnava sa podľa kauča opäť nevyhla zbytočným a školáckym chybám – najmä vo vnútornom poli, ale dokázala ich všetky napraviť. Skvelú hru na nadhode predviedla Mihálková, ktorá dokázala bez striedania odhádzať oba finálové zápasy a aj v poli zahrala ako jediná bezchybne.

„Ukážkové bolo najmä vybratie Gunišovej pri obsadenej 3.méte, keď naznačila prihrávku na prvú métu a z otočky šibalsky prihrala na tretiu métu a tým súperku vyautovali. Hráčka Apolla reagovala skutočne dobre, ale s týmto náznakom by dokázala Mihálková vybrať asi hocikoho. Náročného postu spojky sa pekne zhostila jedna zo žiačok v kadetskom tíme Danka Drgoňová, ktorá si veľmi zlepšila príhod. Treba však naďalej pracovať najmä na spracovaní lopty a pálke. Ako pitch runner veľmi pomohla Natálka Čornaničová. Do hry sa zatiaľ nedostala tiež žiačka Erika Deáková, ale musí na sebe popracovať, pretože má na to, aby si svoje miesto v tíme vybojovala. Ale žiačky Bohunická Kristína, Iva Konečná a Danka Drgoňová hrali oba zápasy v základnej zostave Trnavy a ukázali cestu všetkým mladším hráčkam, že tvrdou drinou na tréningoch sa dá vypracovať i v mladom veku na oporu v tíme vyššej vekovej kategórie,“ doplinl svoje hodnotenie Bohunický.

Početný bratislavský tábor divákov odchádzal v nedeľu z ihriska Trnavy Panthers sklamaný, ale za hru svojich hráčok sa skutočne nemusí Apollo hanbiť. Hrali v obrane lepšie ako Trnava (skvelé boli zábehy hráčok chytajúcich „lufty“ keď dvakrát chytajúcim hráčkam lopty vypadli, ale zabiehajúce hráčky ich stíhali chytiť ešte pred dotykom zo zemou a tak spravili aut), ale tentokrát Trnava Bratislavu predčila v útoku.

„My ako tréneri však rozhodne hráčkam k výkonu a ďalšiemu titulu v roku 2014 gratulujeme a želáme im veľa sily do ďalších tréningov,“ poznamenal na záver hlavný tréner juniorského tímu Trnava Panthers.

Zostava kadetiek Trnava Panthers:
1. Mihálková Klaudika
2. Bohunická Kristínka
3. Haladová Veronika
4. Fajnová Katka
5. Suchoňová Lucka
6. Drgoňová Danka
7. Bohunická Maťka
8. Kovačicová Hanka
9. Konečná Ivana
PR – Čornaničová Natálka
Striedačka: Deáková Erika
Nehrala: Peťa Zvonárová

Trénerský tím:
Head coach: Richard Bohunický
Coach 1 base: Katarína Bohunická
Coach 3 base: Jozef Didi Gálik

Ulož ako PDF
Napísal 14. októbra 2014 12:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.