reklama

Trnavské Panterky sú majsterkami SR v softbale žiačok

Začiatok sezóny 2012 bol v žiackom tíme softbalistiek SK Panthers Trnava poznamenaný odchodom celého základného tímu a trénrov do vyššej vekovej kategórie.

Novým trénerom zostali v tíme štyri hráčky, ktoré hrali softbal viac ako jeden rok a ďalšie s maximálne ročnou hráčskou praxou.

Ale do tímu neustále počas zimy pribúdalo hráčok až sa ich počet ustálil na 25 dievčat. Napriek neskúsenosti, ale o to s väčším odhodlaním sa tréneri rozhodli postaviť do ligy dva tímy. Do prvého postavili hráčky, ktoré boli skúsenejšie a staršie a druhý tím sme pripravovali viac-menej ako prípravku. Všetky dievčatá s trénermi tvrdo pracovali na tréningoch a bojovali v zápasoch.

A tak sa uplynulý víkend na softbalovom ihrisku SK Trnava Panthers v areáli ZŠ Bottova ul. stretli v záverečných bojoch play-off oba naše tímy. B-team nastúpil do bojov o 3.miesto s MaSK Pezinok a víťaz základnej časti náš A-team do súboja o majstra s Apollo Bratislava. Hralo sa na dva víťazné zápasy.


Majsterky SR v kategórii žiačok – softbalistky SK Panthers Trnava s trofejou

Úvodom finálového turnaja potešila prítomných superstaristka Dominika Mirgová. Tá pozdravila všetky zúčastnené tímy, ktoré neodolali možnosti odfotiť sa s ňou, následne si zaspievala s dievčatami domáceho tímu svoj hit „Nová“. Turnaj otvorila čestným odpalom, ale naše hráčky sa s Dominikou moc „nehrali“ a hneď ju vyautovali na 1.méte .

Do zápasov najskôr nastúpili hráčky B-tímu. Tréneri museli improvizovať so zostavou, nakoľko v posledných zápasoch sa nedarilo ani jednej zo začínajúcich nadhadzovačiek a kečer Danka Drgoňová ochorela. Na kečrovi nastúpila nová hráčka Martina Bohunická, ktorá odohrala dobré zápasy a s jej výkonom boli kouči spokojní. Na nadhod sa postavila navrátivšia Paťka Grmanová. Tá napriek polročnému tréningovému výpadku solídne zabojovala na nadhode. Napriek snahe celého tímu domáce hráčky ťahali za kratší koniec. V tíme Pezinka totiž hrali práve na týchto dôležitých postoch reprezentantky a bolo to cítiť. Napriek snahe a bojovnosti naše dievčatá na svoje súperky nestačili a prehrali do dvoch zápasoch 7:11 a 7:15. Tiež treba pochváliť hráčky za bojovnosť na pálke, keď pekné odpaly dali Terka Remenárová, Rebeka Štefánková, či Viki Líšková.

Inú podobu zápasov mal boj o titul. Súboj trnavského A-tímu s Apollom musel baviť každého diváka. Skvelé obrany, kvalitné nadhody, tvrdé odpaly, ulievky, tvrdé súboje na métach i nervozita na striedačkách i na ihrisku.

Do prvého zápasu trnavské hráčky nastúpili zodpovedne a odhodlane. Keď v 2.zmene dobehlo 5 našich hráčok pre body, tak pri skóre 6:0 sa Trnavčanky sústredili na udržanie tohto výsledku a vyskúšali niektoré herné varianty a pripravovali sa na druhý zápas. Avšak druhý zápas začal obrovským rozčarovaním z hry mladých panteriek. Tie začali hrať veľmi „zľahka“ a nastúpili s pocitom, že súper sa porazí sám.

Po hrubých chybách obrany súper už súper vyhrával 5:0 a trénerky – Katka Bohunická a Aďa Šimorová ml. – museli „čarovať“, aby sa tím úplne nepoložil. Správné hecovanie i taktika však spôsobili, že dievčatá sa neuveriteľne zdvihli a dokázali vyrovnať. Zápas sa tak posunul do rozhodujúceho tie-breaku. Na veľkú smolu však súper urobil o bod viac a tak musel rozhodnúť tretí zápas v nedeľu.

Nervózna a dramatická prehra však ešte viac zomkla skvelý tím trnavských hráčok. Predzápasový „pokec“ tímu vyhecoval hráčky k výkonu hodného vyvrcholenia sezóny. Na nadhode Katka Fajnová a na kečrovi Kika Bohunická podali úžasné výkony, obrana ukázala odhodlané obranné zákroky (Zuzka Fajnová, Lucka Suchoňová, Iva Konečná), nádherné odpaly (Klaudika Mihálková, Miška Fechová), či ulievky (Sabrinka Chrenková). Úžasnú prácu a podporu tímu robila Zuzka Barancová. Dievčatá svojho súpera nepustili vďaka tomuto výkonu skoro k žiadnemu bodu a zápas skončil 9:1 bez dohrávky.

Naše dievčatá i zopár rodičov! sa mohli tešiť z titulu majsteriek Slovenska pre rok 2012! Radosť hráčok i tréneriek bola nesmierna! Kolektív týchto hráčok , ktoré vstupovali do súťaže s minimálnymi skúsenosťami, dokázal za rok úžasný progres a vôľu. Titul je ocenením ich tvrdej práce, ale aj ocenením pre ich skvelé trénerky Katku a Aďu. Poďakovanie patrí však aj rodičom, za ich podporu, veď niektorí musia na túto podporu tvrdo bojovať! Fly, fly Panthers !

Titul vybojovali pre Trnavu tieto hráčky:

Katka Fajnová, Kika Bohunická, Veronika Haladová, Zuzka Fajnová, Miška Fechová, Klaudika Mihálková, Sabrinka Chrenková, Lucka Suchoňová, Iva Konečná, Zuzka Barancová
Trénerky: Katka Bohunická, Aďa Šimorová ml.

4.miesto vybojovali tieto hráčky:

Martinka Bohunická, Paťka Grmanová, Sima Kalická, Rebeka Štefánková, Terka Köpplová, Terka Remenárová, Viki Lišková, Julka Vicenová, Saška Bohunická, Ema Galbavá, Maggie Bellayová, Danka Drgoňová
Tréneri: Martin Köppl ml., Monika Fechová, hlavný tréner : Richard Bohunický

Po sezóne väčšina dievčat z A-tímu a časť z B-tímu prechádza do vyššej vekovej kategórie. Zvyšok tímu sa bude pripravovať počas zimnej prípravy v telocvični na novú sezónu. Touto cestou pozývame všetky dievčatá, ktoré chcú vyskúšať softbal, nech prídu medzi nás a zistia aký skvelý šport je softbal. Všetky potrebné informácie nájdete na www.trnava-panthers.sk.

(rb)

Ulož ako PDF
Napísal 27. septembra 2012 9:03. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.