reklama

Mladé Panterky skončili na prestížnej Krčande ôsme

Na konci apríla sa už tradične hral v Prahe najprestížnejší softbalový turnaj kadetiek v Európe Krčanda. V 16.ročníku sa tohto turnaja o vstupenku na finálový turnaj do USA zúčastnilo celkom 12 tímov zo siedmich krajín Európy.

Tímy boli rozdelené do dvoch skupín, Trnava „vyfasovala“ tímy zo Srbska, Nemecka (ktorý bol však tvorený prevažne americkými hráčkami), Ruska a Čiech. Pre naše dievčatá, ktoré majú od 12 do 14 rokov to bola prvá takáto medzinárodná skúsenosť na klubovej úrovni.

Na turnaj sme sa pozerali s rešpektom, nakoľko sme mali jeden z najmladších tímov na turnaji vôbec (kadetská kategória je do 16 rokov).

softbal-panterky-praha
Tím trnavských Panteriek

V piatok sme nastúpili proti vyspelému srbskému tímu Wild Cats Belehrad. Hoci sme dlho vyhrávali, súper sa v posledných dvoch zmenách chytil na pálke a naše ťažko vybudované vedenie zmietol dobehmi po výborných odpaloch do zadného poľa. Prehra 3:9 mrzela, ale turnaj pokračoval a my sme vzápätí nastúpili do nášho druhého piatkového zápasu. Žiaľ, v prvom zápase sa nám vážne zranili 2 hráčky a my sme zrazu zostali bez druhého nadhodu a kečera. Aj týmto faktom zdecimovaný tím nastúpil na zápas s tímom Moscovia 2 s cieľom popraviť si trochu náladu a renomé, nakoľko proti mladučkým ruskám (ešte mladšie ako naše dievčatá ) si trúfali. Zo začiatku to opäť vyzeralo, že zápas by sme mohli poľahky vyhrať, avšak umnou hrou našich súperiek a našimi hrubými chybami v poli sme súperkám umožnili 6x skórovať. Nám sa to podarilo iba 4x a na ubytovňu sme sa vracali so sklonenou hlavou.

Sobota bola veľmi chladná a upršaná, a preto sme sa rozhodli, že sa zahrejeme pocitom víťazstva. V prvom zápase s nemeckými Američankami (Diamond Dawgs) sme k tomu boli opäť veľmi blízko, ale zo stavu 5:2, súper otočil v jednej zmene na 5:7. Tréneri však flintu do žita nehádzali, nakoľko nasledovala naša dohrávka a silný „náboj“ na pálke. Ale na to, čo nasledovalo potom, nebol pripravený nikto. Tri šuchtavé odpaly, tri ľahké auty a naša prehra 5:7. A hoci do reči nebolo nikomu, na následnom obede sme si rozobrali celý zápas a snažili sa prísť na príčinu našej „boliestky“ – prečo dokážeme vyhrávať takmer celý zápas, ale ani jeden z nich nedokážeme vyhrať. Aj keď to nebolo ľahké, snažili sme sa dievčatá hecnúť do ďalšieho sobotného zápasu. Zrejme sa nám to podarilo, keďže zrazu sa na ihrisku objavili úplne iné kočky, plné elánu a energie, ktoré sa rozhodli do súpera (Joudrs Praha) zakusnúť od začiatku – a čo je dôležitejšie – až do konca. Výsledkom bolo víťazstvo 18:2 a obrovská radosť trénerov, ktorí videli hrať svoje zverenkyne tak, ako ich poznajú.

V nedeľu ráno nás čakal zápas s favoritom turnaja, tímom Dvur Králové nad Labem, ktorý nakoniec celý turnaj aj po tretí krát v rade vyhral. Dievčatá hrali s vervou, ale na skúsenejšie a staršie hráčky jednoducho nestačili. Aj preto výsledok 2:14 vyzerá možno hrozivo, ale súper podobným rozdielom „bil“ všetky tímy. Dokonca aj vo finále “naložil“ prvému tímu Moscovie 12:2.

Vďaka výbornému výsledku s Joudrs sme sa dostali na 4.miesto v skupine a náš posledný zápas na turnaji bol zápas o 7.miesto. Žiaľ, zopakoval sa pravidlo, že nedokážeme dotiahnuť do víťazného konca úspešne rozbehnutý zápas. Opäť sme súperovi umožnili v poslednom inningu otočiť z 5:1 na 5:6, z čoho vyplynulo konečné 8.miesto na našej prvej spoločnej Krčande a veľa slzičiek sklamania a aj hnevu v našom dagoute.

Vzhľadom na to, že sme skutočne mali takmer na každého súpera (okrem Dvuru Králové), bolo 8.miesto dosť veľkým sklamaním. Avšak pri triezvejšom pohľade na celý turnaj a na náš mladučký a neskúsený tím sme sa rozhodli, že tento rok budeme s 8.miestom – aj vzhľadom na to, že sme celý turnaj „fičali“ iba na jednom nadhode a kečerovi bez možnosti striedania – spokojní, no budúci rok si rozhodne pôjdeme vybojovať nejaké krajšie číslo :-)

Ako už bolo spomenuté, veľké uznanie patrí nadhadzovačke Klaudike Mihálikovej a kečerke Kike Bohunickej, ktoré odhádzali a odčupeli všetkých 6 zápasov turnaja. Pre dievčatá to bol tento turnaj výbornou školou a cennou skúsenosťou. Napriek výsledkom si myslím, že trnavský softbal sa prezentoval v dobrom svetle a ukázali sme celej Európe, že aj na Slovensku máme šikovné a talentované softbalistky.

Trnavské panterky reprezentovali: Klaudika Mihálková, Kika Bohunická, Katka Fajnová, Veva Haladová, Zuzka Fajnová, Miška Fechová, Ivka Konečná, Lucka Suchoňová, Paťka Grmanová, Julka Vicenová, Hana Kovačicová, Sabrinka Chrenková a Maťa Bohunická.
Tréneri + tech.tím: Didi Gálik, Aďa Šimorová, Katka Bohunická, Richard Bohunický.

Richard Bohunický

Konečné poradie turnaja:
1. Dvůr Králové nad Labem (CZE)
2. Moscovia (RUS)
3. Eagles Praha (CZE)
4. Wild Cats Bělehrad (SRB)
5. Gepardy Zory (POL)
6. Diamond Dawgs (GER)
7. Vilnius (LTU)
8. Trnava Panthers (SVK)
9. Moscovia 2 (RUS)
10. Future Prague (CZE)
11. Stuttgart Select (GER)
12. Joudrs Praha (CZE)

Ulož ako PDF
Napísal 6. mája 2013 8:33. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.