reklama

Softbalové žiačky Panthers skončili na turnaji vo Viničnom tretie

V sobotu odohrali najmladšie softbalistky Panthers Trnava tradičný T-ballový turnaj vo Viničnom. Celkovo sa na turnaji zúčastnilo 8 tímov – 7 zo Slovenska (napr. Apollo Bratislava – chlapci i dievčatá, Skalica, Angels Trnava a 1 z Čiech (Klackáři Kostelec).

Do Viničného náš tím cestoval hlavne nabrať nové skúsenosti, keďže viaceré hráčky hrali svoj prvý zápas. Už v prvom stretnutí Trnavčanky preveril team Apolla – chlapci. V zápase sa prejavila skorá ranná hodina a obrana u oboch tímov bola trochu zaspatá. Zápas sa napokon po dramatickom boji skončil 25:21 pre súpera.

Ďalší zápas sme hrali so Skalicou. Mali sme trochu obavy, pretože v zápase predtým Skalica zdolala našich baseballistov trnavských Angels. Zápas však prebehol nečakane hladko a naše baby vyhrali vysoko 25:6.

panthers
Žiačky Panthers Trnava

V rýchlom slede sme nastupovali na tretí zápas proti trnavským baseballistom Angels. V tomto zápase sme síce rýchlo získali vedenie, ale potom sme „nedostatočnou“ pálkou umožnili súperovi korigovať stav. Aj tak sme však s prehľadom kontrolovali zápas a po tomto víťazstve sme sa stali druhým účastníkom zo základnej skupiny v semifinále.

V semifinále náš čakal favorit turnaja – softbalový team z Čiech, Klacáři Kostolec). Súper nenechal nič na náhodou a brutálnou kanonádou nám nedal šancu a vyhral vysoko 20:2. Baby boli nekoncentrované a robili množstvo chýb v obrane aj útoku.

Sklamanie z výsledku sme museli „odložiť“ nakoľko o 10 minút sme nastupovali na dôležitý zápas – o 3.miesto so softbalistkami z Apolla.

Ten sme sa už koncentrovali lepšie a ich prvý útok sme odrazili asi za 35 sekúnd. Bol to úžasný vstup do zápasu. Potom sme hrali ako aj súper zo zabezpečenej obrany. Do poslednej dohrávky sme išli za nerozhodného stavu 2:2. Danka Drgoňová sa dostala krádežou na 2.métu. Na pálku išla Kika Bohunická a tak celá lavička „žila“. Kika potvrdila na pálke svoju kvalitu a tvrdým odpalom dozadu umožnila Danke dostať sa do skórovacej pozície a tá na domácej méte prevalcovala kečra i statív.

Po víťaznom dobehu nastala na trnavskej lavičke obrovská radosť. Víťazstvom sme si užili aj pri slávnostnom vyhodnotení, na ktorom za najlepšiu hráčku nášho tímu vyhlásili Kristínu Bohunickú, ktorá držala náš tým hlavne skvelými odpalmi, ako i dirigovaním obrany.

Z 3. miesta sa veľmi tešíme, je to pre náš mladí tím veľký úspech!

Káder trnavských Panthers : Nikita Štefková, Mária Gregušová, Ema Galbavá, Dana Drgoňová, Alexandra Hornáková, Erika Deáková, Michal Suchoň, Tereza Köpplová, Kristína Bohnická, Ivana Konečná, Dominika Šišková, Laura Habalová.

Kouči: Martin Köppl ml., Rišo Bohunický

Martin Köppl ml.

Ulož ako PDF
Napísal 17. marca 2014 8:51. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.