reklama

Pohár primátora získal Sokol Šternberk, trnavské volejbalistky skončili tretie

V závere augusta sa v Mestskej športovej hale v Trnave uskutočnil 13. ročník tradičného volejbalového Turnaja o pohár primátora mesta Trnava. Na turnaji sa predstavili tri extraligové družstvá žien zo Slovenska a družstvo z Českej republiky. Primátor Mesta Trnava na oficiálnom otvorení privítal okrem domácich HIT UCM Trnava pod vedením trénerskej dvojice Rastislav Filípek s asistentom Petrom Václavekom i tímy VTC Pezinok Bilíkova, VK Prešov a českého extraligistu TJ Sokol Šternberk pod vedením slovenského trénera Vladimíra Sirvoňa.

Družstvá bojovali o titul systémom každý s každým. Celkový triumf vybojoval Šternberk, ktorý zvíťazil v každom z troch stretnutí.

Domáce Trnavčanky zvíťazili nad VK Eperia Prešov, avšak v dvoch zápasoch ťahali za kratší koniec. Výkon Hit UCM Trnava poznačili aj zranenia kľúčových hráčok v každom zo zápasov. Druhé miesto s dvoma výhrami obsadil Pezinok, Prešov bez víťazstva skončil na 4. priečke.

FOTO: Laura Péchyová

Rastislav Filípek (hlavný tréner Hit UCM Trnava): „Na domácom turnaji sme odohrali tri stretnutia, ktoré ukázali jednoznačne na čom ešte treba popracovať. Prvý zápas s Pezinkom sme začali výborne, bojovne, agresívne a vyhrali sme prvý set. Následná strata koncentrácie nás stala dva sety a prvú nahrávačku. Vo štvrtom sete sme však ešte zabojovali a boli blízko k zdramatizovaniu výsledku, žiaľ, prehrali sme 1:3. Druhý zápas s Prešovom sa niesol už tradične v bojovom duchu. Nakoniec kvalitatívne slabší výkon, ale podstatne bojovnejší, nám priniesol výhru 3:2. V poslednom zápase proti Šternberku sme už neukázali nič a v podstate bez vzdoru iba dohrali a podľahli vítazovi turnaja 0:3.“

Výsledky XIII. ročníka Turnaja o pohár primátora mesta Trnava:

ŠTVRTOK 30. augusta 2018
HIT UCM Trnava – VTC Pezinok Bilíkova 1:3 (23, -19, -18, -26)
VK Prešov – TJ Sokol Šternberk 2:3 (-18, 18, -17, 23, -8)

PIATOK 31. augusta 2018
VTC Pezinok Bilíkova – TJ Sokol Šternberk 1:3 (21, -22, -22, -19)
HIT UCM Trnava – VK Prešov 3:2 (-16, 20, 19, -26, 10)
VK Prešov – VTC Pezinok Bilíkova 0:3 (-15, -18, -22)
HIT UCM Trnava – TJ Sokol Šternberk 0:3 (-14, -12, -17)

Konečné poradie: 1. TJ Sokol Šternberk, 2. VTC Pezinok Bilíkova, 3. HIT UCM Trnava, 4. VK Prešov


Víťazné družstvo Sokol Šternberk

FOTO: Laura Péchyová

Ulož ako PDF
Napísal 4. septembra 2018 9:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.