reklama

Softbalistky Panthers Trnava absolvovali vydarený výjazd do chorvátskeho Záhrebu

V piatok 27. marca vycestoval tím Panthers Trnava do Zágrebu na prvý tímový výjazd v novej sezóne 2015. Do Chorvátska cestovali kompletný juniorský tím doplnený o tri najmladšie členky ženského družstva.

Pozitívne zážitky z výjazdu sprostredkoval v reportáži Ján Gajarský.

Do Zágrebu sme pricestovali večer, pričom jediné, čo sme v ten deň stihli spraviť, bolo ubytovať sa a ľahnúť do postele. Ostatní účastníci tohto projektu boli hráčky z Chorvátska, hráčky zo Španielska, samozrejme s realizačným vedením a taktiež dvaja tréneri z USA, ktorí si so sebou priniesli aj tri americké hráčky, ktoré pôsobia v tamojších stredoškolských tímoch.

Na druhý deň, v sobotu, 28.3.2015, sme už začali naplno absolvovať program, ktorý bol vytvorený na náš celý týždenný pobyt. Po obsahovej stránke bol program vymyslený tak, že takmer každý deň mal tú istú štruktúru, čiže po raňajkách nasledovali 2 hodiny softballu, potom obed, po obede hráčky absolvovali rôzne hry a workshopy.

Neskôr sme sa opäť presunuli na ihriská, kde sme sa zase 2 hodiny mohli venovať softballu. Potom nás čakala už iba večera spojená s rôznymi aktivitami. Totiž každý tím mal vždy v určitý deň minimálne jednu hodinu na to, aby ostatným účastníkom tohto projektu odprezentoval svoju krajinu, ich zvyky a tradície, svoj tím a vlastne pripravil pre nich večer, ktorý ich zaujme, niečo nové naučí ale aj zabaví.

Ako prvé nám svoje krajiny odprezentovali Chorvátky a po nich Španielky. Ako posledné mali možnosť odprezentovať svoju krajinu, teda Slovensko, naše hráčky. No a môžem povedať, že klobúk dole pred nimi. Cez náš slovenský večer dokázali kočky zaujímavými prezentáciámi ukázať a povedať niečo o Slovensku, o našom klube SK Trnava Panthers, ďalej dievčatá zatancovali zopár ľudových tancov v tradičných krojoch a v neposlednom rade, pre ostatných účastníkov pripravili zábavu vo forme stoličkového tanca a bohaté občerstvenie (syrové nite, omastené lokše plnené pečienkou, rôzne sladkosti a pitie). Ako bonus, organizátori, americkí tréneri a tréneri jednotlivých tímov si od nás odniesli malý darček na pamiatku vo forme propagačných materiálov Trnavy a trnavského kraja, slovenskú keramiku a fľašu Trnavskej medoviny.

panthers-1

panthers-t

Čo sa týka softballovej časti, pre nás samozrejme najdôležitejšia časť projektu :), tak v tomto prípade sa o program postarala práve trénerská dvojica z USA, konkrétne Antonio Bravo a Lena Ferris a spolu s nimi tri americké hráčky, Julia Ferris, Skye Ferris a Olivia Bravo.

Takmer celý týždeň boli tieto softballové hodiny spravené vo forme kliniky pod ich vedením. Čiže najskôr sa dievčatá podelili do dvoch skupín kvôli veľkému počtu, ale za chvíľu boli aj tak všetky jednotlivé hráčky rozdelené do dvoch iných skupín, pričom jedna skupina bola zložená zo skúsenejších hráčok a tá druhá skupina z tých menej skúsených.

Z môjho pohľadu dobre vymyslené, nakoľko sa program prispôsobil zručnostiam a skúsenostiam hráčok a tým pádom sa mohli všetky naše trnavské dievčatá venovať viac technickým veciam a zložitejším hracím situáciám, ktoré môžu kedykoľvek v softballovom zápase nastať.

Iba v krátkosti spomeniem, že naše hráčky sa zdokonaľovali v týchto veciach, napr. príhody v infielde, príhody z outfieldu do infieldu, beh po métach, slajdovanie, rôzne typy odpalov ako ulievky, slappy, umiestňované odpaly, nadhod, kečrovanie, atď…

Americkí tréneri mali pre nás pripravených veľmi veľa drillov, vďaka ktorým sme sa mohli buď zdokonaliť alebo naučiť novým hracím technikám. Posledný deň sme si dokonca zahrali zápasy v zmiešaných tímoch. V týchto zápasoch nebolo podstatné, kto bude víťaz, ale išlo o to, aby všetky hráčky mali možnosť si vyskúšať priamo v zápase, čomu sa za ten celý týždeň priučili.

Okrem softballu sme sa venovali aj iným športovým aktivitám, ako je rugby, capoeira, paintball, ale aj malá turistika v prírode a poznávacia turistika v hlavnom meste Chorvátska, Záhrebe.

Namiesto záveru

Projekt Sportmania 2015, Erasmus+ hodnotím ako veľmi úspešný. Z programového a organizačného hľadiska si myslím, že až na pár maličkých nedostatkov to organizátori zvládli veľmi dobre. Ďakujeme!

Čo sa týka nášho tímu, tak musím povedať, že naše hráčky urobili vynikajúci dojem nielen na ihrisku, ale aj mimo neho, pričom v tíme vládla perfektná atmosféra plná zábavy, ale aj disciplíny.

Na začiatok našej pestrej softballovej sezóny 2015 si myslím, že to bola výborná voľba zúčastniť sa takéhoto projektu. Celé to dopadlo nad naše očakávania výborne, hráčky boli v kompletnej zostave, čiže pevne verím, že nás tento týždeň pozitívne nakopol do ďalších výjazdov a že nás táto super nálada a odhodlanie budú sprevádzať počas celej sezóny.
Hovorím za seba, ale aj za chalanov, celý trnavský tím si zaslúži jednu obrovskú pochvalu a poďakovanie, baby, sme na vás pyšní a hrdí!

Bezpochyby skvelú a profesionálnu robotu odviedli taktiež výborní americkí tréneri spolu so svojimi tromi hráčkami. Našim babám sa venovali každú možnú chvíľu, čo naše hráčky aj náležite ocenili. Taktiež aj vám patrí poďakovanie.

Osobitné poďakovanie patrí spoločnosti Apimed, ktorá nám poskytla sponzorský dar vo forme Trnavskej medoviny, mestu Trnava a viceprimátorovi T. Pekarčíkovi a taktiež VÚC Trnava za poskytnutie propagačných materiálov Trnavy a trnavského kraja.

Všetky sponzorské a propagačné materiály sme venovali ako darčeky pre organizátorov a trénerov.

Zostava trnavských hráčok: Miriama Gombíková, Laura Ferancová, Elisabeth Gajarská, Henrieta Zacharová, Nikola Kalická, Simona Machová, Patrícia Stúpalová, Melanie Dekanová, Natália Čornaničová, Petra Štibravá, Petra Sokolovská, Petra Puškárová.

Tréneri trnavského tímu: Rastislav Sokolovský, Ján Gajarský, Michal Klásek.

Facebooková stránka s fotkami: https://www.facebook.com/ZagrebSoftballCamp?fref=ts

Text a foto: Ján Gajarský

Pozvánka na víkendovú interligu:
interliga

Ulož ako PDF
Napísal 13. apríla 2015 12:30. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.