reklama

Predstavitelia KDH absolvovali výjazd v trnavskom regióne

Predseda KDH Ján Figeľ spolu s Predsedom poslaneckého klubu KDH Pavlom Hrušovským navštívili primátora Trnavy Vladimíra Butka, kde sa zaujímali aj o problematiku privatizácie Trnavskej Teplárenskej spoločnosti. Stalo sa tak počas pracovného výjazdu predstaviteľov KDH do Trnavského kraja. Vladimír Butko vyjadril názor, že táto spoločnosť je z pohľadu mesta Trnava strategickým podnikom, preto by bolo vhodné pri jej odštátnení zabezpečiť majetkový podiel mesta.

Problematike privatizácie Trnavskej teplárenskej spoločnosti sa venovali aj poslanci Július Brocka, Alojz Přidal a Peter Muránsky, ktorí spoločnosť osobne navštívili. Snažili sa tu získať informácie z prvej ruky o stave spoločnosti a jej problémoch. Trojica poslancov sa ďalej presunula do Jaslovských Bohuníc, kde navštívila jadrovú elektráreň a tiež spoločnosť JESS, ktorá pripravuje projekt výstavby nového jadrového zdroja.

Minister dopravy Ján Figeľ (vpravo v strede) počas rokovania s primátorom mesta Vladimírom Butkom (vľavo)

Pavol Hrušovský sa stretol aj s Dekanom Právnickej fakulty Trnavskej univerzity prof. doc. JUDr. Marekom Šmidom, PhD., ktorý bol nedávno zvolený za Rektora Trnavskej univerzity a tiež s prodekanmi Právnickej fakulty prof. JUDr. Helenou Barancovou, DrSc. a Dr.h.c. prof. JUDr. Petrom Blahom, CSc.. Hovorili spolu o potrebách slovenských vysokých škôl.

Štátny tajomník Ministerstva zdravotníctva SR Ján Porubský si v sprievode prednostu Obvodného úradu Jozefa Kloknera pozrel Krajské operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby a potom sa presunul do Trnavskej Fakultnej nemocnice s poliklinikou, kde ho privítal riaditeľ Gabriel Pavelek.

Poslankyňa NR SR a Podpredsedníčka KDH Janka Žitňanská začala svoj program na Úrade Práce, sociálnych vecí a rodiny, kde s Prednostkou úradu Ing. Jankou Drábikovou a riaditeľkami odborov sociálnych vecí a služieb zamestnanosti diskutovali o konkrétnych problémoch aktívnej politiky práce a zákone o službách zamestnanosti.

Janka Žitňanská sa v sprievode poslanca TTSK prof. Bohumila Chmelíka následne stretla s odvolaným riaditeľom Galérie Jána Koniareka Vladimírom Beskydom. Témou rozhovoru bol prípadný model celoslovenského nezávislého hodnotenia galérií, aby sa predišlo politickým zásahom zo strany samosprávneho kraja. Tiež sa diskutovalo o plusoch a mínusoch Zákona o Galériách. Poslednou zastávkou J. Žitňanskej boli Záujmové združenie Rodina, Trnavské materské centrum, Azylový dom pre ženy a matky s deťmi a Stacionár pre dôchodcov.

Predsedníčka výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Mária Sabolová navštívila obce Horné Orešany a Smolenice, z ktorých mala viaceré podnety od občanov. V Horných Orešanoch preskúmala dlhodobý problém s kanalizáciou v miestnej časti Majdánske. V Smoleniciach podporila nesúhlas zástupcov obce s výstavbou spaľovne nebezpečného odpadu v intraviláne obce. Ponúkla aktívnu podporu a iniciovanie rokovania o tejto téme na Výbore NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie.

Na podvečernej Okresnej rade KDH sa ako hostia zúčastnili Podpredsedníčka KDH Janka Žitňanská a Ústredný tajomník KDH Emil Mucha a tiež domáci poslanci NR SR Július Brocka (podpredseda KDH) a Alojz Přidal. Okresnej rady sa zúčastnilo asi 70 hostí.

Text a foto: Branislav Jáger


Ulož ako PDF
Napísal 2. marca 2011 0:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Predstavitelia KDH absolvovali výjazd v trnavskom regióne”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.