reklama

Ján Figeľ prezradil v Trnave tajomstvo dlhovekosti KDH

„KDH je jediná strana na Slovensku, ktorá tu kontinuálne pôsobí celých dvadsaťpäť rokov a to na všetkých úrovniach – komunálnej, regionálnej, celoslovenskej. Odkedy je Slovenská republika členom Európskej únie, zástupcovia KDH reprezentujú Slovensko aj v Európskom parlamente,“ povedal predseda KDH Ján Figeľ na stretnutí s približne šesťdesiatimi Trnavčanmi, ktoré sa uskutočnilo v pondelok 16. marca v rámci jeho pracovného výjazdu v Trnave.

Keďže KDH oslavuje v tomto roku 25 rokov svojej existencie, J. Figeľ prezradil aj tajomstvo jeho dlhovekosti: „Ľudí v KDH nespája Úrad vlády, ani mecenáši, ani marketing. To čo nás spája je naše presvedčenie. Kým všetky ostatné okolnosti, ktoré viedli k vzniku iných strán, časom pominú, presvedčenie kresťanských demokratov zotrváva.“

fig-ucm
Ján Figeľ počas diskusie na UCM v Trnave

V posledných parlamentných, regionálnych, komunálnych aj Európskych voľbách KDH skončilo na druhom mieste. Predseda KDH je však presvedčený, že KDH má na viac.

Preto sa intenzívne venuje odbornej príprave. Pripomenul nedávne schválenie Základného programu KDH na sneme strany, ktorý je východiskom pre dlhodobé pôsobenie KDH. Je to historicky druhý dokument KDH podobného významu, keď dovtedy jediný podobný schválilo KDH pred dvadsiatimi rokmi. Žiadna iná strana na Slovensku nič podobné nemá.

Na pôde Centra Európskych štúdií FSV UCM J. Figeľ diskutoval so študentmi Fakulty sociálnych vied UCM na tému „Výzvy kresťanskej demokracie na Slovensku“.

V krátkom historickom exkurze študentom pripomenul zakladateľov Európskej únie – kresťanských demokratov z Nemecka, Francúzska a Talianska. Študenti sa pýtali aj na postoj k prípadnému zjednoteniu výšky minimálnej mzdy v krajinách EÚ a tiež na vzťahy strany a náboženských kruhov.

Predseda KDH sa v Trnave stretol aj so zástupcami akademického prostredia a prepravných spoločností.

(bj)

Ulož ako PDF
Napísal 18. marca 2015 7:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.