reklama

Časti KDH v Trnave sa nepáči Viskupičov postoj k registrovaným parterstvám

Krajská rada KDH poslala médiám stanovisko na tému podpory Jozefa Viskupiča v jesenných voľbách predsedu Trnavského samosprávneho kraja.

Jozef Viskupič (OĽaNO) sa uchádza o podporu koaličných partnerov, medzi nimi aj KDH.

Samotné KDH, zdá sa, vlastného kandidáta na post župana vo voľbách na jeseň 2017 nepostaví.

Istá časť členov Okresnej a Krajskej rady KDH však nepovažuje Viskupiča za vhodného kandidáta, najmä pre jeho postoje v otázkach podpory pochodov za práva homosexuálnych párov a pozitívny názor na registrované partnerstvá ľudí rovnakého pohlavia.


Jozef Viskupič

Krajská rada KDH vo svojom stanovisku k podpore spoločného kandidáta na župana Trnavského samosprávneho kraja Jozefa Viskupiča zverejnila túto výzvu: „Krajská rada KDH v Trnave vyzýva spoločného kandidáta na župana Jozefa Viskupiča, aby prijal verejný záväzok, že v prípade zvolenia do tejto funkcie sa bude zasadzovať za podporu života a manželstva založeného na prirodzenom zväzku muža a ženy.“

Podpredseda Krajskej rady KDH v Trnave a okresný predseda Rastislav Mráz vo svojom stanovisku k otázke podpory Viskupiča okrem iného napísal: „Jozefa Viskupiča považujem za politika s jasnou víziou a moderným spôsobom komunikácie s voličmi a po osobnom stretnutí s ním som usúdil, že motivácia na vedenie kraja mu rozhodne nechýba. Uvedomujem si však aj názorovú a hodnotovú rozdielnosť jeho sveta a sveta kresťanských demokratov. Viacerí hodnotní ľudia uprostred nás ma upozorňovali na jeho osobnostný profil, ktorý si vybudoval aj vďaka aktívnej účasti na dúhovom pochode, či viacnásobným hlasovaním za inovatívne návrhy pro choice legislatívy.
Nakoľko sa cítim byť viazaný zodpovednosťou za základný hodnotový rámec KDH a motivovaný oprávnenými obavami niektorých skúsenejších spolubratov v hnutí, preto som do uznesenia krajskej rady navrhol doplniť výzvu pre spoločného kandidáta na župana Trnavského samosprávneho kraja, ktorú si naša krajská rada jednohlasne osvojila.“

Mráz si podľa vlastných slov uvedomuje, že ani takéto ubezpečenie nemusí byť pre viacerých oslobodzujúce.

„No verím, že tí, ktorí v ňom hľadajú poctivý úmysel, prijmú ho so zadosťučinením. Myslím si, že nastal čas, aby aj KDH nabralo odvahu pozrieť sa pravde do očí. Ako ľahké nám bolo mnohokrát odsúdiť človeka a rúcať mosty a ako ťažko sa nám hľadalo odpustenie a zmysel pre úprimnú spoluprácu na hodnotných projektoch, ktoré by posunuli našu spoločnosť opäť dopredu,“ pripomenul podpredseda Krajskej rady KDH v Trnave.

Celé jeho stanovisko si môžete prečítať tu.

Opačný názor ako Mráz na podporu hnutia pre Viskupiča majú zrejme dlhoroční funkcionári hnutia.

Bývalý poslanec Národnej Rady SR Alojz Přidal sa napríklad na svojom Facebookovom profile pýta: „I vy si myslíte, že KDH má podporovať účastníka pride pochodov, podporovateľa kultúry smrti Jozefa Viskupiča, ktorý v NR SR dvakrát ako jeden z 15 poslancov podporil homosexuálne registrované partnerstvá? Kam sme sa to dostali? Vďaka Bohu, že bývalí primátori Bošnák a Butko a rovnako 80% Okresnej rady KDH v Trnave má iný názor ako okresný predseda KDH Rastislav Mráz.“

Ulož ako PDF
Napísal 27. júna 2017 7:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Časti KDH v Trnave sa nepáči Viskupičov postoj k registrovaným parterstvám”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.