reklama

Softbalistiky Trnava Panthers odohrali prvé zápasy českej ligy

Počas víkendu 25. 4. až 26.4. 2015 sa v susednej Českej republike naplno odštartovala 3. Česká softballová liga žien na rok 2015. Do ligy sa tento rok prihlásilo až 21 tímov, konkrétne 20 tímov z Česka a jeden tím zo Slovenska, SK Trnava Panthers.

Za Trnavu v tejto lige nastúpia hráčky z kategórie junioriek, doplnené o mladšie ženy. Zápasy základnej časti ligy sa budú hrať turnajovo. Turnajov je dokopy päť, pričom sa hrá vždy cez víkend, sobota aj nedeľa. Za umiestnenie v jednotlivých turnajoch získa každý tím určitý počet bodov a tie sa potom spočítavajú v hlavnej tabuľke.

Po základnej časti sa odohrajú play-off zápasy o titul. Jednotlivé turnaje sa konajú počas celej sezóny, pričom všetky ihriská sú umiestnené buď priamo v Prahe, alebo v jej okolí.

V úvodnom rozlosovaní sa rozhodlo, že v 1. kolo 3. ČSLŽ sa v základnej skupine stretneme s tímami Blondies České Budějovice, SK Pegas Sedlčany, TJ Olympia Blansko a Trutnov HSM.

Všetky štyri zápasy v základnej skupine sme odohrali v sobotu, 25. 4. 2015, na ihrisku v Sedlčanoch.

panthers-2015

Foto: photomm.net

V prvom zápase sme nastúpili proti tímu Trutnov HSM. V útoku si naše hráčky viedli celkom slušne, pálka bola agresívna. Hneď v úvode si Paťka odpálila bežecký homerun. No aj napriek tomu, že sa nám darilo postupne pridávať na naše konto jeden bod za druhým, v obrane sme sa nevyhli zbytočným chybám, ktoré súper trestal. Po celý hrací čas bolo skóre zápasu takmer vždy vyrovnané, ak sme chvíľu viedli my, Trutnov stav vyrovnal a naopak. Napokon sme zápas prehrali v pomere 6:7. Môžem ale povedať, že to bol zápas veľmi dobrý, obidva tímy bojovali naplno od začiatku až do konca. Súper patril medzi tých kvalitnejších, takže aj napriek tesnej prehre sme s nimi dokázali odohrať naozaj vyrovnaný zápas, čo nás samozrejme veľmi potešilo.

V druhom zápase sme si svoje sily zmerali s domácim tímom SK Pegas Sedlčany. Už od začiatku nám bolo jasné, že súper je o niečo slabší. Ich nadhod bol pomerne jednoduchý, aj keď niekedy dosť nepresný. Takisto aj v tomto zápase sme si na konto pripísali jeden bežecký homerun, ten si poslala tentokrát Nika. Na pálke sa nám darilo posielať lopty do poľa a postupne sme obsadzovali méty. Naša obrana v tomto zápase odviedla dobrú prácu, dievčatá hrali zodpovedne, pričom v obrane boli počas celého zápasu bezchybné. Práve kvôli týmto aspektom sme zápas vyhrali 10:2.

A to sme ani len netušili, že toto bude práve ten zápas, v ktorom herne vybuchneme. Už na konci druhého inningu sme prehrávali 0:5. V ďalšom inningu sa nám síce podarilo skóre zápasu skorigovať na 4:5, no súperkám sa opäť zadarilo pridať pár dobehov, keď štvrtý inning skončil stavom 9:4 pre Blansko. Naša obrana pôsobila úplne zaspato, neskoré a pomalé štarty do odpálených lôpt mali za následok to, že Trnavčanky urobili v poli veľmi veľa chýb počas zápasu a súperky sa potom ľahko dostávali na méty. Ešte aby toho nebolo málo, tak v poslednom inningu dalo Blansko na nadhod hráčku, ktorá asi nikdy v živote nenahadzovala. Tento neskutočne pomalý a nepresný nadhod nám narobil toľko problémov, že sme pálili iba blbosti, pritom úplne zbytočne. Našou neschopnosťou na pálke a v obrane si zápas bohužiaľ sami prehrávame 5:9.

Štvrtý a zároveň posledný zápas základnej skupiny Blondies České Budějovice bol chvalabohu oproti tomu predošlému diametrálne odlišný. V obrane sme zrýchlili na nohách a preto sme hrali takmer bez chýb. Na pálke sme skontaktovali všetko, čo sa len dalo, ale hlavne s rozumom a zodpovedne. Náš útok sa niesol v duchu pekných odpalov, zase sme poslali bežecký homerun, no tentokrát si ho odpálila Heňa. Zápas sme napokon vyhrali po štvrtom inningu s prehľadom 13:1.

V základnej skupine sme nakoniec obsadili druhé miesto s bilanciou dvoch výhier a dvoch prehier.

Nasledovné rozlosovanie rozhodlo tak, že 2 zápasy, v ktorých bola šanca zabojovať o konečné celkové piate miesto, sa odohrali na ihrisku Spectrum Praha.
To pre nás znamenalo, že sa bolo treba čo najskôr navečerať, pobaliť batožinu a ísť spať. V nedeľu ráno o 6:00 hod. nás totiž čakala cesta do Prahy.

Náš prvý zápas o umiestnenie sme začali hrať v nedeľu na ihrisku v Prahe o 9:30 hod. proti tímu Žraloci Ledenice B.

Do zápasu sme vstúpili naplno a s odhodlaním. V druhom inningu sme sa chytili vedenia 4:0, no Ledenice v dohrávke vyrovnali. V treťom inningu sa síce súperky dostali do vedenia o jeden bod, ale to iba na chvíľu. Vo štvrtej zmene sme v útoku zatlačili a priebežne vyhrávali 10:5. V piatom inningu už iba súper skorigoval výsledok na konečných 10:8 pre nás. Naše baby si výhru zaslúžili hlavne svojou agresívnou hrou na métach.

Našim posledným súperom sa stalo družstvo Tempo Praha B.
Aj keď to bol zápas posledný a naše hráčky mali už toho za celý víkend určite viac než dosť, na ich hre sa to vôbec neprejavilo. V obrane sme odviedli dobrú prácu, takmer bez chýb, rýchlosť spracovania odpalov bola slušná. Na pálke sme boli ešte o čosi agresívnejší, viac sme kradli méty a v sporných momentoch sa nám vyplatilo kradnúť obslajdami. Vzhľadom na všetky tieto skutočnosti sme poctivou, obetavou a agresívnou hrou dokázali Ledenice poraziť po piatom inningu 7:4.

Suma sumárum, po 1. kole 3.ČSLŽ sa naše trnavské hráčky umiestnili na 5. mieste v celkovej tabuľke.

Zhodnotenie turnaja: Musím povedať, že v celkovom hodnotení naše hráčky obstáli v 1.kole 3.Českej softballovej ligy žien veľmi dobre.
Samozrejme, mrzí ma ten jeden zápas, ktorý sme prehrali úplne zbytočne, ale aj napriek tomu si myslím, že zo šiestich odohraných zápasov prehrať iba dva a pritom prehrať s Trutnovom ( víťazom 1.kola) iba o jeden bod, tak za takýto predvedený výkon v 1.kole sa teda vôbec nemusíme hanbiť.
Ba práve naopak, veľmi som spokojný s 5. miestom v tabuľke – a preto celý náš trnavský tím musím pochváliť!
Ako sa hovorí, všetko zlé je na voľačo dobré. Každý zápas, či už ten s lepším výsledkom pre nás alebo horším nám ukázal, aké chyby sa nám v hre opakujú a na čom treba na tréningoch ešte zapracovať a v čom sa zlepšiť…

Vidím, že naše trénerské rozhodnutie, ktorým sme sa ešte v decembri minulého roka prihlásili do tejto 3.ČSLŽ na rok 2015, sa teraz ukázalo ako výborná voľba.

Už teraz sa všetci tešíme na ďalšie skvelé zápasy, ktoré nás najbližšie čakajú v 2.kole 3.ČSLŽ na ihrisku Joudrs Praha, 30. 5. až 31. 5. 2015 (sobota,nedeľa).

Zostava: Nikola Kalická, Simona Machová, Laura Ferancová, Elisabeth Gajarská, Petra Sokolovská, Patrícia Stúpalová, Henrieta Zacharová, Melanie Dekanová, Petra Štibravá, Natália Čornaničová, Linda Petríková.

Tréneri trnavského tímu: Rastislav Sokolovský, Ján Gajarský, Igor Baranovič, Michal Klásek.

Informácie o lige na tejto stránke.

Ján Gajarský

Ulož ako PDF
Napísal 4. mája 2015 7:27. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.