reklama

Po vyše šiestich desaťročiach má Trnava opäť zastúpenie v čele slovenskej atletiky

Po viac ako šiestich desaťročiach má Trnava opäť zastúpenie v najvyšších atletických kruhoch.

Delegáti valného zhromaždenia Slovenského atletického zväzu (SAZ) si zvolili 20. októbra nielen nového predsedu, bývalého reprezentačného chodca Petra Korčoka, ale aj podpredsedu a výkonný výbor.

Práve na stoličku podpredsedu SAZ zasadne Trnavčan, predseda AŠK Slávia Trnava a tajomník atletického klubu Slávie Vladimír Gubrický.

Stal sa tak len druhým Trnavčanom v histórii atletického zväzu, ktorý bude pôsobiť na tak vysokej funkcii. Pred ním zastával post podpredsedu Slovenského ľahkoatletického zväzu legendárny tréner a organizátor Mikuláš Čordáš v roku 1946.


Šéf trnavskej Slávie a druhý najvyšší funkcionár slovenskej atletiky Vladimír Gubrický

Myslím si, že generačná výmena bola potrebná. Mnohí ľudia pôsobili na vysokých pozíciách dve či tri desaťročia a medzitým sa zásadne zmenilo prostredie. Je dobrou správou, že v čele slovenskej atletiky budú mladší ľudia s novými pohľadmi a myšlienkami,“ hovorí V. Gubrický a pripomína, že nové vedenie sa chce v budúcnosti opierať o skúsenosti a poznatky ostrieľaných funkcionárov. „Určite chceme využívať ich skúsenosti a spolupracovať v záujme atletiky.“

Slovenská atletika potrebuje podľa Gubrického lepší a výraznejší marketing, získať viac mladých ľudí ochotných trénovať a, samozrejme, početnejšiu členskú základňu. To sú základné piliere, cez ktoré sa bude nové vedenie snažiť posilniť a zvýrazniť pozícii kráľovnej športov na Slovensku.

Cieľom bude tiež profesionalizácia vedenia. V súčasnosti sú totiž najvyšší predstavitelia tohto športu prakticky amatérmi a väčšinu času venujú svojim profesiám a živobytiu.

Zmeny sa nedajú urobiť zo dňa na deň. Určite to nejaký čas potrvá. Naším cieľom je získať pre atletiku viac peňazí aj zo súkromných zdrojov, spolupracovať užšie s klubmi, pomáhať organizátorom podujatí. Veľmi dôležité bude získať pre náš šport kvalifikovaných mladých ľudí, ktorí budú ochotní pracovať s talentovanou mládežou,“ pripomenul Gubrický.

Pozitívnou správou je, že čiastočne sa niektoré pozitívne zmeny už darí napĺňať práve v Trnave. Prišli traja šikovní mladí tréneri, na ZŠ Bottova funguje atletický krúžok, ktorý navštevuje viac ako 50 detí. Gubrický verí, že nielen talentované deti, ale aj tréneri, pri atletike vydržia.

Vladimír Gubrický nevzdáva ani snahu o vybudovanie krytej tribúny so sociálnym zázemím na Atletickom štadióne Antona Hajmássyho v Trnave.

Rokujeme s mestom Trnava, projekt existuje, zatiaľ chýbajú zdroje. Nenáhlime sa, nechceme všetko naraz, uvedomujeme si, že peňazí nie je nazvyš. Ale verím, že sa nám podarí raz získať prostriedky na nutné zlepšenie podmienok pre našich atlétov.“

Ulož ako PDF
Napísal 2. novembra 2012 9:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Po vyše šiestich desaťročiach má Trnava opäť zastúpenie v čele slovenskej atletiky”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.