reklama

Emil Nedielka po vyše dvoch desaťročiach končí ako šéf trnavského divadla

Dlhoročný riaditeľ Divadla Jána Palárika v Trnave Emil Nedielka končí. Zakrátko odíde do dôchodku, požiadal preto Trnavský samosprávny kraj, ktorý je zriaďovateľom divadla, o uvoľnenie z funkcie.

Emil Nedielka sa narodil 25. mája 1947. Trnavskému divadlu obetoval prakticky celý profesijný život. Do služieb inštitúcie sídliacej v najstaršej divadelnej budove na Slovensku sa upísal v roku 1974.

V roku 1996 sa stal riaditeľom trnavského divadla. Emil Nedielka je absolventom Divadelní akademie múzických umění v Prahe.


Emil Nedielka (na snímke vpravo), v rozhovore s Jozefom Viskupičom

FOTO: TTSK

Poslanci Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) v stredu 25. apríla 2018 žiadosť Emila Nedielku o uvoľnenie z funkcie.

Predseda TTSK Jozef Viskupič mu pri tejto príležitosti poďakoval za dlhoročnú odbornú prácu. „Je za vami kus odvedenej práce, ktorú vnímam pozitívne nielen ako dlhoročný návštevník, ale aj ako župan kraja, ktorý radí oblasť kultúry medzi svoje hlavné priority. Každé pôsobenie v riadiacej funkcii si hlboko vážim, lebo viem, že to nie je jednoduché.“

Trnavské divadlo si svojou činnosťou získalo za uplynulé desaťročia svoje meno a spokojných divákov, čo je nesporne aj zásluha Emila Nedielku.

Ten vyzdvihol aj spoluprácu s Úradom TTSK, do ktorého zriaďovateľskej pôsobnosti divadlo patrí.

„Chcel by som pri tejto príležitosti poďakovať všetkým spolupracovníkom aj na úrade, lebo vždy som tu našiel pochopenie a pomoc. Ak človek cíti istotu od svojich nadriadených, má odvahu púšťať sa aj do smelších činov. Divadlo nie je kultúrny dom, ale umelecká inštitúcia, kde sa tvorí a tým sa odlišuje,“ poznamenal E. Nedielka.

Kraj na obsadenie uvoľneného postu vypíše výberové konanie a v lete by mal funkciu prevziať nový riaditeľ.

Ulož ako PDF
Napísal 26. apríla 2018 15:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Emil Nedielka po vyše dvoch desaťročiach končí ako šéf trnavského divadla”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.